سونی سرویس استریم بازی OnLive را خریداری کرد

سونی سرویس استریم بازی OnLive را خریداری کرد

سونی سابقه خوبی در زمینه خرید شرکت های استریم بازی دارد. در سال ۲۰۱۲، ژاپنی ها Gaikai را خریدند تا پایه های سرویس PlayStation Now را بنا کنند و حالا نوبت به OnLive، اولین شرکت نامدار این حوزه رسیده است تا توسط سونی بلعیده شود.

OnLive دیگر مانعی برای موفقیت سونی در فضای استریم بازی نخواهد بود و انتهای این ماه به فعالیت خود خاتمه خواهد داد. به همین سادگی، سونی بزرگ ترین رقیب مستقل خود را از صحنه حذف کرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

OnLive امروز در پیامی به مخاطبین و مشترکین خود گفت: "با کمال تاسف باید اعلام کنیم که ما سرویس بازی آنلایو را تعطیل خواهیم کرد."

سرورهای این شرکت تا ۳۰ آوریل برای مشترکین کنونی فعال خواهد بود و پس از آن برای همیشه خاموش خواهد شد. با در نظر گرفتن این مسئله، کاربرانی که PlayPass را خریداری کرده اند، قادر به انجام بازی ها پس از خاموشی سرورها نخواهند بود. حتی نمی توانند کنترلر و دیگر وسایل مربوط را روی سیستم دیگری استفاده کنند.

افرادی که کنسول و کنترلر OnLive را پس از تاریخ ۱ فوریه خریداری کرده اند، می توانند با مراجعه به شرکت، مبلغ خود را بازپس گیرند.

در طول عمر ۵ ساله این شرکت، Onlive تاریخچه ای برای خود دست و پا کرده بود. آن ها معتقد بودند که مردم در سراسر جهان اشتراک های ماهانه خریداری می کنند تا به طیف وسیعی از بازی ها دسترسی داشته باشند، آن هم بدون اینکه سخت افزار پی سی قوی در اختیارشان باشد یا کنسولی خریداری کنند.

ایده اولیه این بود که مردم بتوانند روی هر سخت افزاری (البته با داشتن حداقل نیازها) برترین بازی ها از لحاظ گرافیکی را روی بهترین حالت ممکن اجرا کنند. به هر حال همیشه اوضاع خوب پیش نمی رود و نتیجه این شد که در سال ۲۰۱۲، Onlive تعداد زیادی از کارمندان خود را اخراج کرد.

بهار سال گذشته، OnLive با سرویس جدیدی به نام Cloudrift دوباره راه اندازی شد که شدیدا به استیم وابسته بود.

سونی با مبلغ قابل توجهی گایکای را خریداری کرد و حالا از آن سود می برد. تاثیر تکنولوژی آن در تمام محصولات اخیر سونی دیده می شود. از قابلیت ریموت پلی در پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ویتا گرفته تا اجرای بازی های پلی استیشن روی تلویزیون، تبلت و ... بدون داشتن کنسول و به واسطه سرویس PlayStation Now.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato