سامسونگ و Mongoose اش؛ آیا معماری هسته ها در پردازنده اگزینوس تغییر خواهد کرد؟

سامسونگ و Mongoose اش؛ آیا معماری هسته ها در پردازنده اگزینوس تغییر خواهد کرد؟

اگزینوس ۷ با کد ۷۴۲۰، جدیدترین نسل از چیپست های خانگی سامسونگ محسوب می شود که در آخرین کهکشانی های این کمپانی کره ای،‌ به نام های گلکسی S6 و S6 Edge نیز مورد استفاده قرار گرفته و البته عملکرد بسیار خوبی نیز از خود به نمایش گذاشته است.

در حالی که موبایل های مذکور را به سختی می توان در بازار یافت، شایعات در خصوص نسل بعدی چیپست های ساخت سامسونگ قوت گرفته اند؛ به احتمال بسیار زیاد، غول کره ای در نسل بعدی سیستم-بر-چیپ های خود، از هسته های Cortex A72 بهره نخواهد گرفت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آنچنان که از منابع کره ای خبر می رسد، سامسونگ قصد استفاده از هسته های Cortex-A72 را نخواهد داشت و در عوض، تصمیم دارد تا به شکل خانگی و با اتکا به مهندسین خود، هسته های پردازنده بعدی اش را توسعه دهد.

گویا فعلا نیز نام رمز Mongoose برای این دسته از هسته ها در نظر گرفته شده و بر اساس شایعات ۱۴ نانومتری نیز خواهند بود و از فناوری FinFET در ساختشان استفاده خواهد شد. هسته های Mongoose با معماری ARMv8 توسعه یافته و البته ۶۴ بیتی هستند.

همچنین گفته می شود که بر اساس داده های بنچمارک Geekbench 3، سرعت کلاک پردازنده ی در این چیپست مجتمع، تا ۲.۳ گیگاهرتز بالا خواهد رفت که در این صورت، می توانیم انتظار عملکردی خیره کننده را از آن داشته باشیم.

هسته های Mongoose در تست عملکرد تک هسته ای، توانسته اند به امتیاز ۲۲۰۰ دست یابند که می توان گفت حدود ۴۵ درصد بهتر از آخرین نسل از پردازنده های اگزینوس به نام ۷۴۲۰ است؛ نسل قبلی صرفا می توانست به امتیاز ۱۴۹۵ دست یابد.

اگرچه هنوز این اخبار در حد شایعه هستند اما در این اواخر پیشرفت های سامسونگ در زمینه تولید سخت افزار قوی تر به حدی زیاد بوده که نمی توان از کنار چنین خبری به راحتی رد شد؛ آیا می توانیم در نوت ۵ شاهد چیپستی با هسته های Mongoose باشیم؟

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato