کاهش ۶ درصدی مصرف سوخت با عایق کردن بدنه هواپیما در مقابل لاشه حشرات

وقتی صحبت از پروازهای تجاری به میان می آید حتی بهینه سازی های کوچک در میزان مصرف سوخت نیز می توانند منجر به میلیون ها دلار صرفه جویی گشته و از رها شدن حجم انبوهی از گازهای گلخانه ای مضر در درون اتمسفر زمین جلوگیری نمایند.

همین مسئله است که سبب گشته ناسا هر راهی را برای بهبود مصرف سوخت مورد آزمایش قرار دهد و اخیراً نیز به این نتیجه رسیده که شاید عایق ساختن بدنه ی هواپیما در مقابل حشرات و همینطور کاهش ابعاد بال عمودی موجود در انتهای آن بتواند شیوه ای موثر برای این موضوع محسوب گردد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

چسبیدن لاشه های مرده ی حشرات بر روی یک هواپیما ممکن است در ابتدای امر ابداً مسئله ی قابل توجهی به نظر نرسد، اما تحقیقات ناسا نشان می دهد همین نکته ی نه چندان مهم که تا به امروز نادیده گرفته شده می تواند سبب شود تا ۶ درصد سوخت بیشتری مصرف گردد.

وقتی حشرات بی جان بر روی بخش های مهم از نظر آیرودینامیک همانند لبه ی بال ها می چسبند، باعث می شوند تا نظم عبور جریان هوا از روی این قسمت ها بهم خورده و در اصل توان بیشتری توسط هواپیما برای شناور شدن در آسمان و یا حرکت صعودی مورد استفاده قرار گیرد؛ به یقین نیاز به نیروی بیشتر هم عاملی خواهد بود تا سوخت زیادتری استفاده شود.

از همین رو ناسا تصمیم گرفته تا ۵ نوع پوشش مختلف مبتنی بر نانو را بر روی بوئینگ های ۷۵۷ی که در پر حشره ترین فرودگاه های ایالات متحده تردد دارند مورد آزمایش قرار دهد. این تست معین خواهد کرد که هر یک از پوشش ها تا چه حد می توانند از چسبیدن لاشه های حشرات به هواپیما جلوگیری کرده و ضمناً آیا این روش به صورت کلی قادر است در هزینه های خطوط هوایی تجاری تغییر به وجود آورده و آنها را کاهش دهد یا خیر.

علاوه بر موارد پیش تر اشاره شده سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده به دنبال راهی برای کاهش ابعاد بال عمودی موجود در انتهای بدنه هواپیما است تا با کم شدن وزن کلی این وسیله میزان مصرف سوختش نیز کاهش یابد.

طبق اظهار نظر کارشناسان این آژانس فضایی، حفظ پایداری هواپیما در زمان شروع پرواز و همینطور فرود تنها دلیلی است که به خاطر آن بال های مورد بحث بسیار بزرگ ساخته می شوند و به همین علت ناسا با همراهی بوئینگ تلاش دارد اندازه ها و البته وزنشان را کم کند.

aero-boeingecotailavweekphotoannotated.0

همکاری مذکور ثمراتی نیز داشته و دو کمپانی به این نتیجه رسیده اند با نصب جت های کوچکی بر روی بال عمودی انتهایی، که قادر به دمیدن هوا بر روی سطح آن و ایجاد پایداری مورد نیاز هستند می توانند اندازه ی این بال را تا ۱۷ درصد نسبت به موارد رایج امروزی کاهش دهند.

ناسا در کنار بوئینگ سعی دارد توسعه ی تکنولوژی فوق الذکر را طی سال جاری به اتمام رسانده و آن را در ۹ پرواز آزمایشی مجزا که توسط هواپیماهای بوئینگ ۷۵۷ انجام خواهند شد مورد محک قرار دهد. محققین امید دارند با کمک روش یاد شده نیز بتوانند مجدداً یک درصد مصرف سوخت را کاهش دهند.

در صورتیکه تست های طراحی شده موفقیت آمیز باشند در آینده ای نزدیک نتایج این تحقیقات به صورت عملی در محصولات تجاری مورد استفاده قرار خواهند گرفت، که می توانند سبب کاهش هزینه های پروازی شده و از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری نمایند.

مطالب مرتبط

روسیه از واکنش «هیستریک» ترامپ به پرتاب موفق اسپیس ایکس انتقاد کرد

سازمان فضایی روسیه از رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ به علت واکنش بیش از حد هیجانی خود به پرتاب موفق فضانوردان ناسا توسط اسپیس ایکس از خاک این کشور انتقاد کرد. این سازمان در کنار انتقاد از ترامپ، از ایجاد راه جدیدی برای سفر به فضا ابراز خرسندی کرده است.چهارشنبه هفته پیش ناسا... ادامه مطلب

پرتاب تاریخی ناسا و اسپیس اکس چطور آینده صنعت فضانوردی را به کل دگرگون می‌کند؟

کمپانی اسپیس اکس روز گذشته دو فضانورد ناسا را سوار فضاپیمای Crew Dragon کرد و با ارسال آن‌ها به فضا، موفقیتی شگرف هم برای خود و هم برای آژانس فضایی ایالات متحده رقم زد. در بنیادین‌ترین سطح، این اتفاق بدان معناست که ایالات متحده حالا دسترسی دائمی به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد داشت و دیگر... ادامه مطلب

سخنان احساسی ماسک پس از پرتاب تاریخی: ۱۸ سال برای این هدف کار کردیم

دیشب پس از سال‌ها تلاش شرکت اسپیس ایکس توانست فضانوردان ناسا را راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی کند. ایلان ماسک پس از پرتاب فضاپیمای خود، در یک کنفرانس مطبوعاتی در «مرکز فضایی کندی» در فلوریدا از این موفقیت سخن گفت.ایلان ماسک در این کنفرانس حرف‌های خود را با اشاره به کار سخت کارکنان اسپیس ایکس و... ادامه مطلب

کپسول کرو دراگون با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد

کپسول «کرو دراگون» حامل دو فضانورد ناسا که شب گذشته پرتاب شده بود، پس از حدود ۱۹ ساعت با موفقیت به ایستگاه فضایی متصل شد.«اسپیس اکس» پس از نزدیک به ۲ دهه تلاش سرانجام شب گذشته فضانوردان ناسا را با راکت و کپسول اختصاصی خود روانه فضا کرد. هرچند این دستاورد بزرگ اسپیس اکس را... ادامه مطلب

در صورت سقوط راکت اسپیس ایکس چه بر سر فضانوردان ناسا می‌آمد؟

دیشب پس از سال‌ها ناسا فضانوردان خود را با استفاده از فضاپیمای کرو دراگون اسپیس ایکس از خاک آمریکا روانه ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) کرد. این ماموریت با موفقیت انجام شد و راکت فالکون ۹ نیز فرود موفقی داشت، اما اگر مشکلی برای راکت اسپیس ایکس رخ می‌داد، چه سرنوشتی در انتظار فضانوردان بود؟آخرین بار سال... ادامه مطلب

پرتاب موفق فضانوردان ناسا با کپسول سرنشین دار کرو دراگون [تماشا کنید]

«اسپیس اکس» دقایقی قبل برای نخستین بار کپسول کرو دراگون را با دو سرنشین به سمت ایستگاه فضایی پرتاب کرد تا آمریکا پس از ۹ سال بار دیگر شاهد ارسال فضانوردان به سوی ایستگاه بین المللی باشد.پرتاب موفقیت آمیز کپسول «کرو دراگون» برای ناسا و اسپیس اکس اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که فضانوردان آمریکایی پس... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟