شرکت IBM از تکنولوژی هوش مصنوعی مشابه مغز انسان استفاده می کند

شرکت IBM از تکنولوژی هوش مصنوعی مشابه مغز انسان استفاده می کند

مدت ها بود که صحبتی از Numenta به میان نیامده بود، در واقعا از سال ۲۰۱۱ که یکی از مدیران HP به این شرکت پیوست تاکنون، اخبار زیادی در ارتباط با فعالیت آن ها منتشر نشده. چندان عجیب هم نیست، چرا که چراغ خاموش به فعالیت خود ادامه می دهند. حالا کمپانی بزرگ دیگری دوباره با مطرح کردن نام نرم افزار هوش مصنوعی این شرکت، آتشی بر افروخته.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس Technology Review دانشگاه MIT، شرکت IBM اخیرا کار خود روی الگوریتم های نومنتا را آغاز کرده و با استفاده از آن ها، به تحلیل داده های خاصی پرداخته. برای مثال تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای از زمین های کشاورزی و مشاهده عملکرد دستگاه های مرتبط.

تکنولوژی نومنتا به پسند مدیران IBM آمده، چرا که بیشتر شبیه به مغز انسان عمل می کند تا یک هوش مصنوعی.

تیم ۱۰۰ نفره IBM که این الگوریتم ها را مورد آزمون قرار داده، توسط وینفرید ویلکه مدیریت می شود، شخصی که صحبت های بسیاری در ارتباط با تکنولوژی در ماه فوریه انجام داده است.

Tech Review می گوید ویلکه، نومنتا را به دلیل "نزدیک تر بودن به واقعیت بیولوژیکی تا دیگر نرم افزارهای یادگیرنده ماشینی" می ستاید. به عبارت دیگر، نرم افزار نومنتا از رقبایش طبیعی تر و بهتر عمل می کند. برای مثال، این الگوریتم منطق داده ها را سریع تر از رقبایش متوجه می شود.

نتیجه این خواهد شد که الگوریتم نومنتا منجر به تولید نرم افزارهای هوشمندتر خواهد شد.

البته نومنتا نظر همه را جلب نکرده. گری مارکوس، پرفسور روان شناس دانشگاه نیویورک و نویسنده مقاله ای پیرامون استارتاپی دیگر به Tech Review گفت در حالی که ساخته نومنتا بسیار شبیه مغز است، بسیار هم ساده سازی شده.

جالب است ببینیم که IBM از دل این تکنولوژی چه چیزی ارائه خواهد کرد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato