همه چیز درباره آیفون 13
ناسا: تا 20 سال آینده آماده ملاقات با بیگانگان باشید

ناسا: تا 20 سال آینده آماده ملاقات با بیگانگان باشید

یکی از دانشمندان ارشد ناسا اخیرا گفته است که نسانه های قوی از زندگی بیگانگان یافته اند و به احتمال قوی طی ۲۰ تا ۳۰ سال آینده، امکان مطالعه آن ها برای ما به وجود خواهد آمد.

الن استوفان در جلسه ای که روز سه شنبه برگزار شد گفت: "ما می دانیم کجا را بگردیم، می دانیم چطور بگردیم. در بیشتر پرونده ها، ما تکنولوژی را داریم و در مسیری هستیم که آن را به کار بگیریم."

اما اگر شما هم از واژه «بیگانگان»، احتمالا تصور موجودات عجیب و غریب با چشم های درشت و مشکی رنگ را دارید، استوفان سریعا ذهن تان را به حقیقت نزدیک می کند: "ما در مورد مردان کوچک سبزرنگ صحبت نمی کنیم. ما در مورد میکروب های کوچک صحبت می کنیم."

جان گرانسفیلد، همکار وی و فضانورد سابق هم این مسئله را تائید می کند. جفری نیومارک پا را فراتز گذاشته و می گوید: "قطعا بحث ما «اگر» نیست، در مورد «چه زمانی» صحبت می کنیم."

دانشمندان سالهاست که به دنبال بیگانگان و زندگی آن ها در سیارات دیگر می گردند و این اولین باری است که ناسا تا به این حد محکم و مطمئن در ارتباط با آن سخن می گوید.

مشخص نیست که منظور ناسا چیست. آیا زندگی در منظومه شمسی جریان دارد یا خارج آن؟ اخیرا دانشمندان اطلاعات ارزشمندی یافته اند که نشان می دهد امکان وجود آب و بخار آب در سیاراتی چون انسلادوس و HAT-P-11b وجود دارد.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato