شارپ از نمایشگر های 4K خود برای تلفن های هوشمند پرده برداشت

شارپ از نمایشگر های 4K خود برای تلفن های هوشمند پرده برداشت

چه بخواهید و چه نخواهید ظاهراً نمایشگرهای برخوردار از رزلوشن ۴K برای تلفن های هوشمند در راه هستند و کسی هم نمی تواند جلوی حضورشان را در بازار بگیرد.

پس از اعتراف سامسونگ به توسعه ی اینگونه صفحه نمایش ها و بالا گرفتن گمانه زنی ها در مورد بهره مندی گلکسی نوت ۵ از آنها، حالا نوبت به تولید کننده ی نمایشگرهای IGZO و تلفن های هوشمند بدون حاشیه، یعنی برند ژاپنی شارپ رسیده تا بر روی صحنه بیاید و پرده از اولین صفحه نمایش های ۵.۵ اینچی ساخته شده ویژه ی اسمارت فون ها با رزلوشن ۲۱۶۰ در ۳۸۴۰ پیکسل بردارد.

پانل نمایشگرهای مورد بحث آماده ی تولید انبوه در سال ۲۰۱۶ بوده و گفته می شود تراکم پیکسلی شان برابر با ۸۰۶ppi است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

البته مراسم معارفه ی نمایشگرهای جدید شارپ به همینجا ختم نشده و کمپانی مذکور اظهار داشته در آینده ای نه چندان دور شاهد عرضه ی صفحه نمایش هایی با رزلوشن ۸K یا همان ۴۳۲۰ در ۷۶۸۰ پیکسل خواهیم بود که این رقم ۱۶ برابر رزلوشن ۱۰۸۰P است.

در این میان اگر فکر می کنید عاقبت موبایل ها در زمینه ی رزلوشن نمایشگر از سایر گجت هایمان پیشی گرفته اند باید بگوییم که شنیده شده ال جی در حال توسعه ی صفحه نمایش های ۲۷ اینچی با رزلوشن مورد بحث است تا شاید اپل از آنها در نسل بعدی کامپیوترهای iMac خود استفاده نماید؛ تنها بحث زمان مطرح بوده تا ابعاد نمایشگرهای مورد اشاره به حدی کوچک شود که بتوان از آنها در تبلت ها نیز استفاده کرد.

Sharp-IGZO-4K-smartphone-display (2)

نکته ای که در اینجا اهمیت دارد عدم وجود توجیه مناسب مابین کاربران برای استفاده از صفحه نمایش های ۴K در اسمارت فون ها است. ضمناً بسیاری از تولید کنندگان بزرگ موبایل از جمله هوآوی نیز تا کنون در مقابل بهره گیری از صفحه نمایش های ۲K در محصولات خود مقاومت بروز داده اند و بر این باورند به کار بستن آنها مزیت خاصی را برای مصرف کنندگان در پی نخواهد داشت.

کارشناسان امر معتقد هستند از آنجایی که نمایشگرهای ۴K می توانند ویدئوهایی با همین رزلوشن را به صورت پیکسل به پیکسل به تصویر بکشند سبب می گردند تا کاربر از تماشا کردن آنها لذتی مضاعف به دست آورد، ضمن اینکه تجربه ی حاصل از هدست های واقعیت مجازی مبتنی بر موبایل نیز به صورت کامل دگرگون خواهد شد.

شاید تنها مسئله ی نگران کننده اصلی و ناخوشایند در مورد صفحه نمایش های فوق الذکر عدم توانایی مناسب باتری های کنونی تلفن های هوشمند باشد، که باید امیدوار بود دیر یا زود راه حلی مناسب در پاسخ به این مشکل ارائه گردد.

نظر شما در این رابطه چیست و آیا فکر می کنید از اسمارت فون های دارای نمایشگر ۴K در بازار استقبال خواهد شد یا خیر؟

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato