تلفن های هوشمند اندرویدی همراه با اپلیکیشن های مایکروسافت عرضه خواهند شد

تلفن های هوشمند اندرویدی همراه با اپلیکیشن های مایکروسافت عرضه خواهند شد

بسیاری از شنیدن نام اپلیکیشن هایی که قرار است برای تلفن های هوشمند Galaxy S6 edge و Galaxy S6 در نظر گرفته شود متعجب شدند و این سوال در ذهنشان شکل گرفت که چرا سامسونگ باید One Drive، OneNote و Skype را روی پرچمداران خود نصب نماید.

یک ماه بعد آن شایعات تایید شدند و حالا با اطمینان می دانیم که سامسونگ قصد دارد نرم افزارهای Word، Excel، Powerpoint، OneNote، OneDrive و Skype را روی تبلت های سال ۲۰۱۵ خود نصب کند و متعجب نخواهیم شد اگر این موارد را روی برخی از مدل های امسال سری نوت ببینیم.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اگر دعواهای حقوقی سامسونگ و مایکروسافت را بر سر پرداخت حق امتیاز پتنت به خاطر داشته باشید در خواهید یافت که توافق یکباره این دو شرکت در پرونده های یاد شده احتمالا به این موضوع ارتباط دارد و سامسونگ هم بی دلیل نمی خواهد این برنامه ها را روی محصولات خود نصب کند.

شرکت های تامین کننده سخت افزار گزارش داده اند که خالق ویندوز به هر شرکت تولید کننده محصولات اندرویدی که اپلیکیشن های آن را روی دستگاه هایش نصب کند تخفیفی را برای استفاده از پتنت آنها می دهد.

اما احتمالا از خود سوال می کنید که مگر اندورید به گوگل مربوط نمی شود؟ بله این سیستم عامل به گوگل تعلق دارد با این همه، برخی از کارکردهای آن (نظیر بارگذاری سریع صفحات وب یا فایل سیستم FAT که امکان برقراری ارتباط سیستم عامل با کارت حافظه دستگاه را فراهم می کند) نخستین بار توسط مایکروسافت اختراع شد و پتنتش به ثبت رسید، از این رو هرکسی که بخواهد وارد بازی اندروید شود و از آن استفاده کند باید خود را تا حدودی مدیون مایکروسافت بداند.

و البته اگر ردموندی ها تخفیف قابل توجهی را برای شرکت هایی که قصد استفاده از اپلیکیشن هایشان روی محصولات اندرویدی خود را دارند، در نظر بگیرند، بسیاری از این پیشنهاد استقبال خواهند کرد.

براساس گزارشات، مایکروسافت چنین توافقی را با ۱۱ شرکت سازنده دستگاه های الکترونیکی به عمل آورده که در این میان می توان به سامسونگ و دل اشاره نمود.

نمی توان با اطمینان گفت که ۹ شرکت دیگر کدامند اما تردیدی نخواهد بود که به تدریج شاهد ورود دستگاه های اندرویدی با اپلیکیشن های مایکروسافت به بازار خواهیم بود.

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato