دوربینی که می تواند انرژی خودش را تامین کند [تماشا کنید]

دوربینی که می تواند انرژی خودش را تامین کند [تماشا کنید]

دوربینی که می تواند انرژی خودش را تامین کند [تماشا کنید]

دوربین ها، همانند باقی ابزارهای الکترونیکی و دیجیتال دیگر، برای کار کردن نیاز به باتری دارند اما این دوربین می تواند انرژی مورد نیازش را خودش تامین کند و اگر شک دارید که می تواند واقعا کار کند، می توانید ویدیویی که توسط آن گرفته شده را تماشا کنید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وقتی سنسور یک دوربین در معرض نور قرار می گیرد، پیکسل ها از فوتودیودها استفاده می کنند تا جریانی الکتریکی تولید نمایند. این فرآیند به سنسور کمک خواهد کرد که شدت نور را اندازه گیری کرده و این اندازه گیری منجر به تولید تصاویر می شود.

سلول های خورشیدی از سوی دیگر نور را دریافت کرده و آن را تبدیل به نیروی الکتریکی می کنند. پروسه ای که توضیح داده شد بسیار شبیه پروژه ای در دانشگاه کلمبیا است. آن ها سنسوری ساخته اند که دیودهایی توانا دارد و می تواند همزمان کار سلول های خورشیدی را هم انجام دهد. به گفته آن ها، این اولین دوربینی است که می تواند انرژی اش را خودش تامین کند.

شری کی. نیار، پروفسوری که این تیم را رهبری کرده می گوید: "در گذشته چندین طرح مختلف برای سنسورهایی که می توانند انرژی را جمع آوری کنند ارائه شده بود. اگرچه نمونه آزمایشی ما، اولین نمونه از دوربین فیلم برداری است که انرژی اش را خودش تامین می کند.

وقتی دوربین در معرض نور قرار می گیرد، دستگاه بین برداشت تصاویر و شارژ کردن منبع قدرت مرتبا در حال تغییر وظیفه است. در حال حاضر، دوربین در هر ثانیه می تواند تنها یک عکس بگیرد و رزولوشن تصاویر هم بسیار پایین است، ۳۰ پیکسل در عرض و ۴۰ پیکسل در طول که با محاسبه ای ساده می شود به این نتیجه رسید که لنز دوربین ۰.۰۰۱۲ مگاپیکسل قدرت دارد.

همه قطعات دستگاه از وسایل بی مصرف و دور ریختنی ساخته و بدنه آن هم توسط پرینتر ۳ بعدی تهیه شده است.

در زیر می توانید ویدیوی یک دقیقه ای تهیه شده توسط این دوربین را تماشا کنید.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل