فروش موسیقی دیجیتال برای اولین بار به شکل جهانی از CD پیشی گرفت

فروش موسیقی دیجیتال برای اولین بار به شکل جهانی از CD پیشی گرفت

برای اولین بار به شکل جهانی، درآمد موزیک دیجیتالی و اشتراک های ماهانه سرویس های موسیقی، از درآمد حاصل شده از فروش CD های موزیک پیشی گرفته است.

اینچنین که از آمار و ارقام پیداست؛ در سال ۲۰۱۴، درآمد حاصل شده از موزیک دیجیتالی به میزان ۷ درصد افزایش یافته و به رقم ۶.۸۵ میلیارد دلار رسیده؛ از سوی دیگر درآمد مربوط به فروش موسیقی بر روی CD با با ۸ درصد کاهش مواجه گشته و درآمدی بالغ بر ۶.۸۲ میلیارد دلار داشته است. چنین آماری، نشان از رشد سرویس های استریم موزیک و موسیقی آنلاین خبر می دهد؛ سرویس اسپاتیفای به تنهایی، رشدی ۴۰ درصدی داشته و درآمدی ۱.۵۷ میلیارد دلاری را نیز کسب نموده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اگرچه سرویس های استریم موزیک رشد بالایی داشته اند اما همچنان دانلود موسیقی از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و ۵۲ درصد از درآمد موسیقی دیجیتال را تشکیل می دهد.

درآمد کلی صنعت موسیقی اما کم کم در حال یافتن ثبات دوباره است و در سال گذشته صرفا با ۰.۴ درصد کاهش رو به رو بوده و درآمدی ۱۴.۹۷ میلیارد دلاری را به دست آورده. این رقم را البته نمی توان با سال های گذشته مقایسه کرد؛ برای مثال، در سال ۱۹۹۹، صنعت موسیقی به درآمدی ۴۰ میلیارد دلاری دست یافته بود.

گزارشی که از سوی IFPI (فدراسیون جهانی تجهیزات صنایع صوتی) ارائه شده، بیانگر این موضوع است که درآمد صنعت موسیقی تا چه حد می تواند متغیر باشد. جدا از افزایش درآمد بخش موسیقی دیجیتال، هنوز در برخی از کشور ها مردم تمایل دارند موسیقی خود را به شکل فیزیکی بخرند؛ برای مثال در ژاپن، ۷۸ درصد از درآمد حاصل شده در صنعت مورد بحث از فروش CD حاصل می شود. همین آمار در کشور فرانسه برابر با ۵۷ درصد است.

Screen_Shot_2015-04-15_at_1.18.31_PM.0

گزارش فوق الذکر همچنین این موضوع را مشخص می سازد که کاربران ترجیح می دهند به شکل رایگان به استریم موسیقی بپردازند؛ ۳۵ درصد از کاربرانی که توسط فدراسیون IFPI مورد نظرسنجی قرار گرفته اند، عنوان داشته اند که در طول ۱۳ ماه گذشته به شکل رایگان از چنین سرویس هایی بهره گرفته اند. در این میان صرفا ۱۶ درصد عنوان کرده بودند که برای چنین سرویسی، هزینه اشتراک ماهانه می پردازند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato