ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فروش موسیقی دیجیتال برای اولین بار به شکل جهانی از CD پیشی گرفت

برای اولین بار به شکل جهانی، درآمد موزیک دیجیتالی و اشتراک های ماهانه سرویس های موسیقی، از درآمد حاصل شده از فروش CD های موزیک پیشی گرفته است. اینچنین که از آمار و ارقام پیداست؛ ...

برای اولین بار به شکل جهانی، درآمد موزیک دیجیتالی و اشتراک های ماهانه سرویس های موسیقی، از درآمد حاصل شده از فروش CD های موزیک پیشی گرفته است.

اینچنین که از آمار و ارقام پیداست؛ در سال ۲۰۱۴، درآمد حاصل شده از موزیک دیجیتالی به میزان ۷ درصد افزایش یافته و به رقم ۶.۸۵ میلیارد دلار رسیده؛ از سوی دیگر درآمد مربوط به فروش موسیقی بر روی CD با با ۸ درصد کاهش مواجه گشته و درآمدی بالغ بر ۶.۸۲ میلیارد دلار داشته است. چنین آماری، نشان از رشد سرویس های استریم موزیک و موسیقی آنلاین خبر می دهد؛ سرویس اسپاتیفای به تنهایی، رشدی ۴۰ درصدی داشته و درآمدی ۱.۵۷ میلیارد دلاری را نیز کسب نموده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اگرچه سرویس های استریم موزیک رشد بالایی داشته اند اما همچنان دانلود موسیقی از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و ۵۲ درصد از درآمد موسیقی دیجیتال را تشکیل می دهد.

درآمد کلی صنعت موسیقی اما کم کم در حال یافتن ثبات دوباره است و در سال گذشته صرفا با ۰.۴ درصد کاهش رو به رو بوده و درآمدی ۱۴.۹۷ میلیارد دلاری را به دست آورده. این رقم را البته نمی توان با سال های گذشته مقایسه کرد؛ برای مثال، در سال ۱۹۹۹، صنعت موسیقی به درآمدی ۴۰ میلیارد دلاری دست یافته بود.

گزارشی که از سوی IFPI (فدراسیون جهانی تجهیزات صنایع صوتی) ارائه شده، بیانگر این موضوع است که درآمد صنعت موسیقی تا چه حد می تواند متغیر باشد. جدا از افزایش درآمد بخش موسیقی دیجیتال، هنوز در برخی از کشور ها مردم تمایل دارند موسیقی خود را به شکل فیزیکی بخرند؛ برای مثال در ژاپن، ۷۸ درصد از درآمد حاصل شده در صنعت مورد بحث از فروش CD حاصل می شود. همین آمار در کشور فرانسه برابر با ۵۷ درصد است.

Screen_Shot_2015-04-15_at_1.18.31_PM.0

گزارش فوق الذکر همچنین این موضوع را مشخص می سازد که کاربران ترجیح می دهند به شکل رایگان به استریم موسیقی بپردازند؛ ۳۵ درصد از کاربرانی که توسط فدراسیون IFPI مورد نظرسنجی قرار گرفته اند، عنوان داشته اند که در طول ۱۳ ماه گذشته به شکل رایگان از چنین سرویس هایی بهره گرفته اند. در این میان صرفا ۱۶ درصد عنوان کرده بودند که برای چنین سرویسی، هزینه اشتراک ماهانه می پردازند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
 • BuBo
  BuBo | ۲۷ فروردین ۱۳۹۴

  کالا همه چیز میش 0 و 1 ، یه دو سالی هست که میگم دیگه ما صاحب یه سری 0 و 1 هستیم تا پول.
  ..............
  یه سوالی کردم هیچ کس جواب نداد ولی اگه میگفت microsoft office mobile چقدر مسخره س یه عالمه منفی میخوردیم، خب بجای منفی جواب بدین.
  چرا این microsoft office mobile تایپ فارسیش تو اندروید مشکل داره؟ هم حروف رو جدا و هم از چپ مینویسه، در اصل از زبان فارسی فقط یه فونت فارسی داره که اونم گوشی بهش میفهمونه.

 • سوتابایت
  سوتابایت | ۲۷ فروردین ۱۳۹۴

  اول اسپاتیفای و بعدش خودم از itunes radio استفاده می کنم!

 • Daniel
  Daniel | ۲۷ فروردین ۱۳۹۴

  خوشحالم که CD کم کم داره منقرض میشه
  صاحب ایفونه ترنس باز هست :D

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی