سامسونگ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ صدرنشین جدول فروش موبایل بوده است

سامسونگ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ صدرنشین جدول فروش موبایل بوده است

در اواخر سال میلادی گذشته، بسیاری می گفتند که سامسونگ دیگر آن درخشش سابق خود را ندارد. از این طرف برندی نوپا نظیر شیائومی آمده تا جایگاه کره ای ها را در زمینه موبایل های اقتصادی بگیرد و از سوی دیگر اپل در زمینه پرچمداران عرصه را بر این شرکت تنگ نموده. در این میان حتی میزان فروش ال جی نیز در ایالات متحده توسط پرچمدارش به نام G3 افزایش پیدا کرده بود.

اما در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ اوضاع اندکی متفاوت شده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

موسسه تحقیقاتی TrendForce خبر از این موضوع می دهد که سامسونگ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ با سهمی برابر با ۲۷.۸ درصد، توانسته جایگاه نخست را در زمینه فروش موبایل به شکل جهانی به خود اختصاص دهد. در ادامه نیز اپل با سهم ۱۹.۹ درصدی اش در جایگاه دوم ایستاده.

در قیاس با سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴، سهم سامسونگ ۳.۱ درصد افزایش داشته است. شرکت چینی هوآوی نیز توانست با سهمی ۷ درصدی، جایگاه سوم را در زمینه فروش جهانی موبایل به خود اختصاص دهد. افزایش فروش این سازنده یک دهم درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده که می توان گفت رقمی اندک است.

552569001429174409

اپل و سامسونگ در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۴ رقابتی بسیار نزدیک با هم داشتند اما حالا به لطف حضور گلکسی های جدید و اشتیاق کاربران برای داشتن آنها، این فاصله بسیار بیشتر شده است. جالب تر اینکه حدودا ۵۰ درصد از سفارش های خریداران مربوط به نسخه ی Edge بوده که خبر از اشتیاق کاربران به داشتن ظاهری جدید در موبایل های هوشمند می دهد.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato