نحوه فرود و افتادن موشک فالکون ۹ از SpaceX

نحوه فرود و افتادن موشک فالکون ۹ از SpaceX

در روزهای گذشته، خبر تلاش دوم SpaceX برای فرود آوردن موشک فالکون ۹ بر روی عرشه یک سطح شانور در دریا را به اطلاعتان رساندیم.

تصاویر و ویدیو هایی که در آن روز منتشر شدند یا قسمت نهایی یعنی افتادن موشک را به نمایش نمی گذاشتند و یا به طور کلی از کیفیت بسیار پایینی بهره می گرفتند. حال اما با دو ویدیو از زوایای مختلف، می خواهیم فرود آمدنی که می رفت تا تاریخ ساز شود را برایتان به نمایش بگذاریم. با دیجیاتو همراه باشید.

ایلان ماسک البته در توییتر رسمی خود گفته بود که پس از انتقال این سطح شناور به ساحل و در روزهای آینده، تصاویر با کیفیت از فرود این موشک از فاصله ی نزدیک منتشر خواهند شد. آقای ماسک البته در روزهای گذشته یک ویدیو را منتشر کرد که از فاصله ای دور نحوه فرود امدن فالکون را به نمایش می گذاشت؛ اما پس از نزدیک شدن موشک به سطح شناور، می توان گفت به دلیل وجود دود بسیار زیاد، دیگری نمی توان خود موشک را دید. گویا همچنان باید منتظر تصاویری بمانیم که آقای ماسک قولش را داده؛ ویدیوی رسمی ایلان ماسک را از فاصله ی دور می توانید در این قسمت مشاهده کنید.

Screen Shot 1394-01-30 at 11.13.56 AM

اما در روز گذشته شاهد فاش شدن یک کلیپ کوتاه بودیم که به خوبی نمایانگر نحوه نشستن و افتادن موشک بر روی سطح شناور است. این کلیپ کوتاه از روی خود عرشه فیلم برداری شده و نحوه فرود آمدن فالکون ۹ را از فاصله ی چند متری به شما نمایش می دهد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato