قابلیت دانلود آرشیو جستجو به گوگل اضافه شد

قابلیت دانلود آرشیو جستجو به گوگل اضافه شد

هر کدام از ما احتمالا تا کنون چندین سال از اکانت جیمیل خود استفاده کرده و توسط گوگل نیز جستجوهای زیادی را انجام داده ایم. اما جستجوهایی که در طول این سالیان صورت پذیرفته اند، چه بوده اند؟

غول جستجو، گوگل، به تازگی امکانی را مهیا نموده که می توانید از طریق آن آرشیوی از جستجوهای خود را دانلود نمایید. وجود این قابلیت در روزهای گذشته توسط وبلاگ غیر رسمی این کمپانی به اطلاع کاربران رسید. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مدت زیادیست که گوگل ابزاری را در اختیار کاربران قرار می دهد که توسط آن می توانند جستجوهای خود را ببینند اما این کمپانی تا به حال، قابلیت دانلود آن را فراهم ننموده بود.

بر اساس اعلام وبلاگ غیر رسمی گوگل، این کمپانی در سال گذشته قابلیت دانلود این داده ها را تحت آزمایش قرار داده است. به دلیل فشار های وارد شده به شرکت مورد بحث، این کمپانی می خواهد داده های تولید شده توسط کاربران را در اختیار خود آنها نیز بگذارد. یکی دیگر از کمپانی های برجسته ای که محتوای تولید شده را در اختیار کاربران می گذارد، فیسبوک است.

google-history-menu

زمانی که آرشیوتان ساخته شد، گوگل به شما هشدارهایی مبنی بر حفاظت از داده هایتان نیز به شما می دهد؛ برای مثال گفته می شود که به هیچ عنوان این آرشیو را بر روی یک کامپیوتر عمومی دانلود نکنید و یا بهتر است قبل از دانلود این محتوا، تایید دو مرحله ای را برای اکانت خود فعال سازید تا هیچ دسترسی شخص ثالثی برای آرشیو جستجوهایتان وجود نداشته باشد. جهت دانلود آرشیو خود، به قسمت Web History در سایت گوگل مراجعه کنید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato