مایکروسافت تخت گاز به پیش می رود؛ ۱۰۰ میلیون دانلود برای نسخه موبایل مجموعه آفیس

مایکروسافت تخت گاز به پیش می رود؛ ۱۰۰ میلیون دانلود برای نسخه موبایل مجموعه آفیس

مایکروسافت برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ مجموعه آفیس را برای آیفون منتشر نمود. در آن زمان استفاده از این اپلیکیشن ها نیازمند خرید اشتراک بود و به همین علت مایکروسافت نتوانست موفقیت چندانی را در دنیای iOS به دست آورد.

اما در سال گذشته و تنها چند ماه پس از عرضه آفیس برای آیپد، مایکروسافت تصمیم گرفت تا محبوب ترین مجموعه نرم افزاری خود را به صورت رایگان برای iOS و اندروید در دسترس کاربران قرار دهد.

همان طور که انتظار می رفت این اتفاق سیل کاربران را به سوی آفیس روانه کرد. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، به تازگی در حاشیه ارائه گزارش مالی شرکت متبوعش، اعلام کرد که تعداد دانلود اپلیکیشن های آفیس در اندروید و iOS از ۱۰۰ میلیون عدد گذشته است.

در چند سال گذشته و به خصوص پس از روی کار آمدن ساتیا نادلا، مایکروسافت تلاش بسیاری کرده تا نرم افزار های خود را با سرعت بر روی پلتفرم های مختلفی همچون iOS، اندروید و ویندوز عرضه نماید. در حال حاضر اپلیکیشن هایی همچون اسکایپ، Outlook و Word در بین ۱۰۰ برنامه برتر رایگان در اپ استور قرار دارند.

در نهایت باید اشاره کرد که نسخه رایگان آفیس، باعث بالا رفتن خرید اشتراک آفیس ۳۶۵ نیز شده است. بر اساس آنچه که در گزارش مالی مایکروسافت اعلام شد، در حال حاضر ۱۲.۴ میلیون مشترک از خدمات ابری سرویس مذکور استفاده می کنند.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato