معاون مخابرات تهران: کاربران اینترنت نامحدود از سرویس حجمی و پیش پرداخت استفاده کنند

یکی از نکات مثبت در مورد اینترنت مخابرات، ارائه نامحدود سرویس ها با تعرفه پایین است. معمولا کاربرانی که حجم بالایی از دیتا را مصرف می کنند یا به دنبال دانلود فایل های حجیم هستند، بیشتر از این نوع اینترنت استفاده می نمایند.

گفته می شود که شمار بالایی از مشترکان اینترنت مخابرات به ویژه در استان های تهران و البرز، از سرویس اینترنت نامحدود این شرکت استفاده می کنند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که مخابرات از سال 92 به ارائه اینترنت محدود و حجمی پرداخته است.

اما مدیران این شرکت اعتقاد دارند تعداد زیاد کاربران سرویس نامحدود اینترنت، سبب کاهش کیفیت این خدمات در برخی مناطق شده و ایجاد ناپایداری، نارضایتی مشترکان را در پی داشته است و به همین دلیل برنامه هایی را برای انتقال کاربران این سرویس به محدود و حجمی تدوین نموده اند.

به تازگی معاون بازاریابی شرکت مخابرات استان تهران در مورد این موضوع و برنامه های این شرکت برای سال 1394 صحبت هایی را مطرح کرده که در ادامه توجه شما را به آن جلب می کنیم. با دیجیاتو همراه باشید.

معاون بازاریابی و فروش مخابرات استان تهران درباره سیاست ها و راهکارهای این شرکت در سال 94، اظهار کرد: بهبود کیفیت سرویس ها و پشتیبانی به همراه مدیریت پهنای باند، اولویت شرکت مخابرات تهران برای سال جاری است.

محمد رضا بیدخام با اشاره به اینکه در حال حاضر  این شرکت دارای 200 لینک STM1 است (هر STM1، پهنای باند 155.52 مگابیت بر ثانیه دارد)، گفت: ظرفیت پهنای باند این شرکت در سال 94 افزایش خواهد یافت.

بنابر سخنان معاون بازاریابی مخابرات استان تهران و با یک محاسبه ساده می توان گفت پهنای باند اینترنت فعلی شرکت مذکور، 30 گیگابیت بر ثانیه است.

وی گفت: همچنین Cache Server استان البرز و منطقه 2 تهران راه‌اندازی شده و در سال جاری، در باقی مناطق تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.

Cache server در واقع یک سرور کامپیوتری است که می تواند هنگام استفاده کاربران از اینترنت، سایت‌ های بازدید شده توسط آنها را در خود نگهداری کند و در صورتی که کاربر دیگری بخواهد همان سایت‌ ها را بازدید کند، با سرعت بیشتر و صرفه جویی در پهنای باند، پاسخ خود را از طریق این سرور دریافت کند.

همانظور که گفت شد، به عقیده مدیران مخابرات استان تهران، کاهش کاربران سرویس های نامحدود اینترنت می تواند کیفیت سرویس های اینترنت کاربران این شرکت را افزایش داده و اختلالات موجود را کم کند.

محمدرضا بیدخام درباره این موضوع اعلام کرد: تشویق مشترکان سرویس ADSL برای تبدیل اینترنت خود به حجمی و پیش پرداخت از دیگر برنامه‌های مخابرات است.

معاون شرکت مخابرات استان تهران تاکید کرد: افزایش رضایتمندی مشترکان با ارتقاء سامانه 2020، کاهش تعداد خرابی‌ها، افزایش سرعت رفع خرابی و بهبود کیفیت پاسخگویی در سال جاری، از جمله برنامه هایی است که در این شرکت اجرایی خواهند شد.

ناگفته نماند که هم اکنون صف انتظار سامانه 2020 طولانی است و کاربران هم با پاسخگویی اپراتورهای این سیستم قانع نمی گردند.

معاون مخابرات تهران: تشویق کاربران اینترنت نامحدود به سرویس حجمی و پیش پرداخت

مطالب مرتبط

تهدید وزارت ارتباطات برای همراه اول و ایرانسل؛ جریمه ۲ میلیاردی و کاهش مدت پروانه

دعوای وزارت ارتباطات و دو اپراتور اصلی ایران به نقطه حساسی رسیده است. «حسین فلاح جوشقانی»، معاون وزیر و رییس سازمان رگولاتوری، اعلام کرده که همراه اول و ایرانسل باید قیمت بسته‌های اینترنت را به حالت قبلی برگردانند و خسارت مشترکان را نیز جبران کنند؛ در غیر این صورت جریمه ۲ میلیارد تومانی در انتظار... ادامه مطلب

رگولاتوری: تخلف اپراتورها حذف بسته‌های پرمصرف بود نه افزایش قیمت

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد افزایش تعرفه‌ای در بسته‌های اینترنتی اپراتورها صورت نگرفته بود و تنها برخی از بسته‌های پرمصرف از درگاه‌ آنها حذف شده است. این در حالیست که برخی از بسته‌های اینترنتی اپراتورها به گفته کاربران در فضای مجازی افزایش قیمتی ۵۰ درصدی را تجربه کرده بود.در یکی دو... ادامه مطلب

تعرفه اینترنت موبایل در ایران: واکاوی یک معادله پیچیده

در حالی که «محمدجواد آذری جهرمی» به تازگی گفته بود که 5G به ایران رسیده و به‌زودی در تهران رونمایی می‌شود، دو اپراتور اصلی موبایل کشور با افزایش قیمت بسته‌های اینترنت، وزیر و معاونش را غافلگیر کردند.این تغییرات هم صدای کاربران را درآورد و هم از سوی وزارت ارتباطات «غیرقانونی» اعلام شد. اما ماجرا چیست؟... ادامه مطلب

مخابرات خبر داد: درخواست ۱۷۵ هزار مشترک برای راه‌اندازی سرویس VDSL

به گفته مدیر ارتباطات شرکت مخابرات ایران، ۳۳۰ هزار مشترک به مراکز مخابراتی برای راه‌اندازی VDSL مراجعه کرده‌اند و از این تعداد، ۱۷۵ هزار مشترک برای تبدیل از اینترنت ADSL به VDSL اعلام نیاز نموده‌اند و مخابرات ایران در حال فراهم کردن امکانات لازم برای این دسته از مشتریان است تا بتواند با تجهیزات لازم،... ادامه مطلب

رگولاتوری: نمی‌خواهیم هزینه اینترنت VDSL برای کاربران بالا باشد

به دنبال توسعه VDSL در کشور و راه‌اندازی این سرویس در برخی شهرهای کشور، سوالات زیادی پیرامون جزییات این طرح در ذهن کاربران نقش بسته که گستره آن از هزینه‌های این سرویس و زمان عرضه دقیق و نهایی آن در برمی‌گیرد. سازمان رگولاتوری تاکید دارد که نرخ تعرفه خدمات VDSL بیشتر از نرخ تعریف شده... ادامه مطلب

جدیدترین گزارش Speedtest از بهبود سرعت اینترنت در ایران خبر می‌دهد

جدیدترین گزارش Speedtest از سرعت اینترنت ثابت و موبایل کشورهای مختلف در ماه مه منتشر شد. در این گزارش با بهبود رتبه جهانی ایران در هر دو بخش روبه‌رو هستیم.پس از شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن بسیاری از مردم در سراسر جهان، فشار مضاعفی به شبکه اینترنت وارد شد که نتیجه آن، کاهش... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۵۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟