معاون مخابرات تهران: کاربران اینترنت نامحدود از سرویس حجمی و پیش پرداخت استفاده کنند

معاون مخابرات تهران: کاربران اینترنت نامحدود از سرویس حجمی و پیش پرداخت استفاده کنند

یکی از نکات مثبت در مورد اینترنت مخابرات، ارائه نامحدود سرویس ها با تعرفه پایین است. معمولا کاربرانی که حجم بالایی از دیتا را مصرف می کنند یا به دنبال دانلود فایل های حجیم هستند، بیشتر از این نوع اینترنت استفاده می نمایند.

گفته می شود که شمار بالایی از مشترکان اینترنت مخابرات به ویژه در استان های تهران و البرز، از سرویس اینترنت نامحدود این شرکت استفاده می کنند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که مخابرات از سال ۹۲ به ارائه اینترنت محدود و حجمی پرداخته است.

اما مدیران این شرکت اعتقاد دارند تعداد زیاد کاربران سرویس نامحدود اینترنت، سبب کاهش کیفیت این خدمات در برخی مناطق شده و ایجاد ناپایداری، نارضایتی مشترکان را در پی داشته است و به همین دلیل برنامه هایی را برای انتقال کاربران این سرویس به محدود و حجمی تدوین نموده اند.

به تازگی معاون بازاریابی شرکت مخابرات استان تهران در مورد این موضوع و برنامه های این شرکت برای سال ۱۳۹۴ صحبت هایی را مطرح کرده که در ادامه توجه شما را به آن جلب می کنیم. با دیجیاتو همراه باشید.

معاون بازاریابی و فروش مخابرات استان تهران درباره سیاست ها و راهکارهای این شرکت در سال ۹۴، اظهار کرد: بهبود کیفیت سرویس ها و پشتیبانی به همراه مدیریت پهنای باند، اولویت شرکت مخابرات تهران برای سال جاری است.

محمد رضا بیدخام با اشاره به اینکه در حال حاضر  این شرکت دارای ۲۰۰ لینک STM1 است (هر STM1، پهنای باند ۱۵۵.۵۲ مگابیت بر ثانیه دارد)، گفت: ظرفیت پهنای باند این شرکت در سال ۹۴ افزایش خواهد یافت.

بنابر سخنان معاون بازاریابی مخابرات استان تهران و با یک محاسبه ساده می توان گفت پهنای باند اینترنت فعلی شرکت مذکور، ۳۰ گیگابیت بر ثانیه است.

وی گفت: همچنین Cache Server استان البرز و منطقه ۲ تهران راه‌اندازی شده و در سال جاری، در باقی مناطق تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.

Cache server در واقع یک سرور کامپیوتری است که می تواند هنگام استفاده کاربران از اینترنت، سایت‌ های بازدید شده توسط آنها را در خود نگهداری کند و در صورتی که کاربر دیگری بخواهد همان سایت‌ ها را بازدید کند، با سرعت بیشتر و صرفه جویی در پهنای باند، پاسخ خود را از طریق این سرور دریافت کند.

همانظور که گفت شد، به عقیده مدیران مخابرات استان تهران، کاهش کاربران سرویس های نامحدود اینترنت می تواند کیفیت سرویس های اینترنت کاربران این شرکت را افزایش داده و اختلالات موجود را کم کند.

محمدرضا بیدخام درباره این موضوع اعلام کرد: تشویق مشترکان سرویس ADSL برای تبدیل اینترنت خود به حجمی و پیش پرداخت از دیگر برنامه‌های مخابرات است.

معاون شرکت مخابرات استان تهران تاکید کرد: افزایش رضایتمندی مشترکان با ارتقاء سامانه ۲۰۲۰، کاهش تعداد خرابی‌ها، افزایش سرعت رفع خرابی و بهبود کیفیت پاسخگویی در سال جاری، از جمله برنامه هایی است که در این شرکت اجرایی خواهند شد.

ناگفته نماند که هم اکنون صف انتظار سامانه ۲۰۲۰ طولانی است و کاربران هم با پاسخگویی اپراتورهای این سیستم قانع نمی گردند.

معاون مخابرات تهران: تشویق کاربران اینترنت نامحدود به سرویس حجمی و پیش پرداخت

نظرات ۵۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato