اپل در سه ماه اول ۲۰۱۵ موفق به فروش ۶۱.۱ میلیون آیفون شد

اپل در سه ماه اول ۲۰۱۵ موفق به فروش ۶۱.۱ میلیون آیفون شد

همانگونه که ساعتی پیش برایتان نوشتیم، اپل گزارش مالی خود را منتشر نمود و دیدیم که این شرکت، موفق به فروش ۶۱.۱ میلیون دستگاه آیفون شده است.

آیفون ها نقش بسیار بزرگی را در درآمد سه ماه اخیر اپل ایفا نموده و توانسته اند درآمدی ۴۰.۳ میلیارد دلاری را برای این شرکت رقم زنند. همین فروش بالا باعث گشته تا سه ماه اول سال ۲۰۱۵ برای اپل تبدیل به دومین دوره سه ماهه پر فروش در تاریخ محصولی به نام آیفون شود. سال گذشته و در مقطع زمانی مشابه، این شرکت موفق به فروش ۴۳.۷ میلیون دستگاه اسمارت فون شده بود.

اپل در سه ماهه منتهی به پایان دسامبر نیز توانست فروشی تاریخی رقم زده و ۷۴.۵ میلیون دستگاه آیفون را به فروش برساند که همین موضوع در آن دوره سه ماهه، برای این شرکت درآمدی ۵۱.۲ میلیارد دلاری به همراه داشت. در ادامه قصد داریم در خصوص فروش آیفون در شش ماه اخیر و میزان کلی فروش این محصولات سخن گوییم؛ با دیجیاتو همراه باشید.

تیم کوک در طول ارائه گزارش مالی، عنوان کرد که حالا بیش از هر زمان دیگری کاربران سایر پلتفرم ها به سوی استفاده و گرایش به آیفون در حرکت هستند.

سال گذشته و در همین مقطع زمانی، به دلیل نمایشگر ۴ اینچ آیفون ۵s، سرمایه گذاران از فروش پایین آیفون ها گلایه داشتند اما به آمار ۶ ماه گذشته که نگاهی گذرا بیاندازیم، می بینیم که اپل توانسته در مجموع بیش از ۱۳۵ میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند. دیگر این روزها سرمایه گذاری وجود ندارد که بخواهد به اپل برای فروش پایین آیفون گلایه داشته باشد.

احتمال می رود که این شرکت نتواند دیگر رکورد سه ماه قبلی خود را در زمینه فروش اسمارت فون هایش تکرار کرده و یا بشکند، شاید برایتان جالب باشد بدانید که این شرکت از سال ۲۰۰۷ تا کنون موفق شده ۷۰۰ میلیون آیفون را به فروش برساند؛ آماری که بسیار بیشتر از ۲۵۰ میلیون دستگاه آیپد فروش رفته از سال ۲۰۱۰ تا به امروز است.

با اینکه تصور می شد فروش بسیار بالای آیفون ها صرفا به سه ماه اول پس از عرضه آنها خلاصه شود، گویا کاربران هنوز هم در حال نشان دادن احساسات به نمایشگر بزرگتر و طراحی جدید آن هستند. اما ماجرا زمانی جالب خواهد شد که در سه ماهه بعدی نیز شاهد فروش قابل قبولی از این محصولات باشیم. هرچند که با وجود دو دوره سه ماهه بی نظیر و همچنین و افزایش حجم مبادلات در بازار چین، چنین امری اندکی دور از ذهن به نظر رسیده و شاید فروش آیفون های اپل در سه ماه بعدی از پیشبینی ها نیز کمتر شود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato