اختلال در کارکرد برخی از موتورهای Taptic و کاهش سرعت تولید ساعت اپل

اختلال در کارکرد برخی از موتورهای Taptic و کاهش سرعت تولید ساعت اپل

اختلال در کارکرد برخی از موتورهای Taptic و کاهش سرعت تولید ساعت اپل

taptic engine یکی از بخش های اصلی ساعت اپل است که توسط دو تامین کننده چینی و ژاپنی تولید می شود. اکنون گزارش هایی مبنی بر معیوب بودن موتورهای تپتیک که از سوی سازنده چینی به گوش می رسد، سرعت عرضه اپل واچ را به خریداران با کاهش مواجه نموده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

موتور تپتیک چیست و چه کاربردی در ساعت اپل دارد؟ به شکل ساده، اپل این موتور که شباهت بسیاری به همان «ویبره» موبایل دارد را در ساعت هوشمند خود گنجانده تا یادآور و نوتیفیکیشن ها را با بازخورد لمسی بسیار ملایمی، به کاربر اطلاع دهد.

افراد زیادی از نوع کارکرد ویبره در موبایل ها احساس خوبی ندارند و این موضوع به آن دلیل روی می دهد که شدت لرزش، بیش از اندازه بالاست. ساعت اپل اما به واسطه موتور تپتیک ساعت، بدون ایجاد حالتی آزار دهنده و به شکلی بسیار ملایم، مچ دست کاربران را می لرزاند.

تولید انبوه اپل واچ در ماه فوریه آغاز شد و موتور مورد بحث نیز توسط دو سازنده، تا اندکی پیش در حال تولید شدن بوده است. اول کمپانی AAC Technologies Holdings که هویتی چینی داشته و کارخانه اش نیز در شهر شنژن واقع گشته. تولید کننده دوم نیز شرکت ژاپنی Nidec است. اکنون مشخص گردیده که تپتیک های تولید شده توسط کمپانی چینی، پس از مدتی استفاده از ساعت اپل و در مرور زمان، از کار افتاده و بی استفاده می شوند.

BT-AB536_apple__M_20150429192534

آنطور که منابع آگاه خبر می دهند، اپل حالا تولید همه موتورهای تپتیک را به شرکت ژاپنی سپرده اما نکته اینجاست که این شرکت نیز برای تامین این حجم از قطعات با سرعت درخواستی اپل، با مشکلاتی رو به روست.

آنطور که خبر رسیده، اپل تصمیم ندارد برای ساعت هایی که تا کنون فروش رفته اند فراخوانی بدهد زیرا به طور کلی هنوز این موضوع به اثبات نرسیده که تمام تپتیک های تولید شده توسط کمپانی چینی مشکل دار بوده اند.

موتور مورد بحث جدا از آگاه کردن کاربر از برخی اعلان ها، نقش دریافت کننده ضربان قلب سایر کاربران را نیز بازی می کند. اپل اخیرا به اسمبل کنندگان ساعت خود گفته که سرعت تولید را پایین بیاورند و همین موضوع نیز باعث تعجب آنها گشته زیرا شرکت مورد بحث در روزهای قبلی خبر داده بود که میزان سفارشات بسیار بالاست و موجودی فعلی، جوابگو نخواهد بود.

اپل می گوید: «تیم ما با تمام تلاش در حال تولید اپل واچ بوده تا پاسخگوی سفارش های ثبت شده باشد. می دانیم که با این حال برخی از مشتریان باید مدت زمان بیشتری را برای دریافت ساعت در انتظار باشند و پیشاپیش از صبر و شکیبایی آنها قدردانی می کنیم.»

گفته می شود به طور کلی این شرکت تلاش می کند تا یک اسمبل کننده جدید را نیز به تیم سازندگان ساعت اضافه کند. حتی خبرهایی رسیده که کمپانی فاکسکان، بزرگترین تولید کننده آیفون، به تازگی در حال انجام آزمایش هایی برای تولید ساعت اپل است.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل