تلفن هوشمند Vivo X5Pro مجهز به اسکنر چشمی و توانایی تهیه تصاویر سلفی ۳۲ مگاپیکسلی خواهد بود

تلفن هوشمند Vivo X5Pro مجهز به اسکنر چشمی و توانایی تهیه تصاویر سلفی ۳۲ مگاپیکسلی خواهد بود

در طول سال ها و خصوصاً ماه های اخیر به دفعات شایعاتی را شنیده ام که طی آنها گفته شده به زودی اپل و یا سامسونگ در پرچمدارن شان به سراغ بهره گیری از تکنولوژی اسکنرهای چشمی خواهند رفت، که البته تا به امروز هیچ یک از این شایعات رنگ و بوی واقعیت به خود نگرفته اند.

اما حالا کمپانی Vivo در پوستر محصول جدیدش یعنی تلفن هوشمند Vivo X5Pro اشاره یی به همین موضوع داشته و به نظر می رسد موبایل یاد شده از تکنولوژی مورد بحث بهره خواهد برد. شرکت چینی در پوستر مذکور به نوعی نشان داده که چطور اسکنر، الگوی رگ های چشمی را مورد بررسی قرار داده و سپس به کاربر اجازه ی دسترسی می دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ناگفته نماند که به باور بسیاری از کارشناسان و همچنین کاربران اسکنرهای چشمی به مراتب ایمن تر از اسکنرهای اثر انگشت محسوب شده و قادرند به شکل بهتری از اطلاعات موجود بر روی تلفن هوشمند حفاظت به عمل آورند.

چند روز پیش نیز شایعات دیگری در مورد Vivo X5Pro به بیرون درز یافت که حکایت از توانایی این اسمارت فون در تهیه تصاویر سلفی ۳۲ مگاپیکسلی داشتند؛ البته منابع خبری به کار گیری سنسوری با این کیفیت آنهم در دوربین جلویی را امری کاملاً بعید می دانند و حدس می زنند که موبایل مذکور دوربینی ۸ الی ۱۳ مگاپیکسلی داشته و سپس با تهیه چند تصویر پیوسته و پشت هم و انجام پردازش های نرم افزاری عکسی با کیفیت بالا (۳۲ مگاپیکسلی) را تولید می نماید.

از سایر مشخصه های موبایل فوق الذکر نیز می توان به وجود پانل های شیشه ای ۲.۵D در پشت و جلوی آن و همچنین فریم فلزی اشاره کرد. تا کنون گمان می رود Vivo X5Pro به چیپست اسنپدراگون ۶۱۵ مجهز خواهد بود و در آن درگاه USB-C‌ نیز گنجانده شده است.

مشخصه های مذکور برای موبایلی که به نوعی میان رده محسوب می شود تا حد زیادی مطلوب هستند، هر چند که تا کنون سخنی در مورد زمان معرفی و عرضه اش به میان نیامده و بعید است که در خارج از چین نیز تهیه آن برای کاربران امکان پذیر باشد.

Teaser-hints-that-the-X5Pro-will-use-a-retina-scanner-for-security

Vivo-shows-how-the-front-camera-on-the-X5Pro-will-stitch-together-32MP-images

vizio-x5-pro-1 (1)

 

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato