ویندوز 10 تابستان امسال برای تلفن های همراه منتشر نخواهد شد

ویندوز 10 تابستان امسال برای تلفن های همراه منتشر نخواهد شد

در حالی که مایکروسافت برنامه دارد ویندوز ۱۰ را تابستان امسال برای پی سی منتشر کند، اما هنوز آماده عرضه نسخه موبایل نیست و عرضه آن را چند ماه به تعویق انداخته. البته توجه داشته باشید که کاربران پی سی هم از صد در صد امکانات ویندوز ۱۰ در تابستان امسال بهره نخواهند برد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

جو بلفیوره در کنفرانس خبری امروز مایکروسافت توضیحاتی پیرامون نقشه های شرکت برای زمان عرضه ویندوز ۱۰ ارائه داد: "سیستم عامل تلفن ما همزمان با سیستم عامل پی سی جلو نرفته. ما نسخه تلفن همراه را پس از اینکه نسخه پی سی را تکمیل کردیم تطبیق خواهیم داد."

پروسه توسعه نسخه همراه آرام تر پیش می رود، بنابراین نباید تا پاییز سال پیش رو منتظر عرضه آن باشیم. بلفیوره می گوید: "دستگاه ها و ویژگی هایی هستند که در زمان عرضه نخواهند آمد اما پس از آن منتشر می شوند. از منظر دستگاه ها، تمرکز اصلی ما، شروع موج عرضه ویندوز ۱۰ با پی سی است."

وی در ادامه می گوید، دیگر دستگاه ها از جمله تلفن های همراه، اکس باکس وان، هولولنز و سرفس هاب در زمان دیگری ویندوز ۱۰ را دریافت خواهند کرد یا منتشر خواهند شد و تابستان زمان عرضه آپدیت ویندوز ۱۰ برای آن ها نیست.

چندان عجیب نیست که مایکروسافت نسخه همراه ویندوز ۱۰ را پس از نسخه پی سی منتشر می کند، درست همان اتفاقی که چند سال پیش در زمان عرضه ویندوز ۸.۱ رخ داد. تمرکز مایکروسافت در ابتدا همیشه روی کاربران پی سی است.

جدا از این خبر، بلفیوره اذعان داشت که برخی ویژگی های ویندوز ۱۰ برای پی سی در همان زمان عرضه قابل استفاده نیستند. البته وی دقیقا اشاره نکرد که برای کدام ویژگی های خاص باید زمان بیشتری منتظر بمانیم. در هر صورت، اضافه شدن ویژگی ها در تابستان آغاز شده و در پاییز به اوج خود می رسد. برای مثال، پشتیبانی از افزونه ها قرار است پاییز به اج اضافه شود.

بلفیوره در پایان به دو مسئله مهم اشاره داشت. اولی اینکه هنوز برای اعلام زمان عرضه دقیق ویندوز ۱۰ برای پی سی زود است و فعلا نمی توان تاریخ دقیقی داد. دومین مورد نیز پیرامون ماهیت سرویس گونه ویندوز است. به این معنی که ویندوز ۱۰ در ابتدا حفره های بسیاری دارد و طی ماه های آتی آن ها پر خواهد شد. ویندوز ۱۰ به مانند ویندوزهای قبلی یک محصول نیست، یک سرویس است و به همین خاطر رایگان منتشر می شود.

در زیر می توانید تصاویر ثبت شده از ویندوز ۱۰ ورژن موبایل را تماشا کنید.

New-Windows-10-look-for-phones

New-Windows-10-look-for-phones (1)

New-Windows-10-look-for-phones (2)

New-Windows-10-look-for-phones (3)

New-Windows-10-look-for-phones (4)

New-Windows-10-look-for-phones (5)

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato