پرواز موفقیت آمیز پهپاد 10 موتوره ناسا در آسمان

پرواز موفقیت آمیز پهپاد 10 موتوره ناسا در آسمان

هواپیمای بدون سرنشین ده موتوره ناسا موسوم به آذرخش مرگ (Greased Lightning) اخیرا در جریان یک پرواز آزمایشی در آسمان همپتون ویرجینیا رویت شد.

این پهپاد که هم اینک توسط تیمی در مرکز تحقیقاتی Langley در دست ساخت است پیشتر تست های اولیه برای بررسی عملکردش در وضعیت معلق در هوا را پشت سر گذاشته اما طبق گفته تیم سازنده، این مرحله آسان ترین بخش کار بوده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

درست همانگونه که فرایند طولانی ساخت V-22 Osprey نشان داد، چالش واقعی این است که پهپاد بدون آنکه سقوط کند، از حالت معلق در هوا شروع به پرواز کند که روز پنجشنبه این پرنده بدون سرنشین (که با باتری هم کار می کند) با موفقیت این چالش را پشت سر گذاشت.

بیل فردریک در این رابطه اظهار داشت: «در جریان تست های پروازی، موفق شدیم که پهپاد را از حالت معلق به پرواز از طریق بال ها و بالعکس تغییر وضعیت دهیم.»

وی در ادامه گفت: ما تاکنون این کار را روی ۵ پرواز دیگر هم انجام داده ایم و از موفقیت آن واقعا هیجان زده شدیم. حالا روی هدف دیگرمان کار می کنیم و تلاش داریم که نشان دهیم این وسیله از لحاظ ایرودینامیکی ۴ برابر بهتر از هلیکوپترها در وضعیت کروز عمل می کند.

در صورتی که این پهپاد با موفقیت توانمندی های ایرودینامیکی اش را نشان دهد، تیم Langley قصد دارند تا تکنولوژی به خدمت گرفته شده در آن را در برخی مصارف تجاری از جمله ناوگان تحویل مرسوله های پستی کوچک یا مراقبت های صنعتی و کشاورزی به خدمت بگیرند.

gl10-hover-02

آنطور که فدریک می گوید، نمونه بزرگ تری از این هواپیما (به مراتب بزرگ تر از چیزی که هم اکنون تیم یاد شده مشغول تست آن هستند) با ظرفیت چهار نفر برای حمل و نقل هوایی ساخته خواهد شد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato