همه چیز درباره آیفون 13
اپل قصد دارد آزمایش ها و پژوهش های مرتبط به DNA را تسهیل نماید

اپل قصد دارد آزمایش ها و پژوهش های مرتبط به DNA را تسهیل نماید

همانطوری که مطلع هستید اپل پیش از این یک پلتفرم ویژه پژوهش های پزشکی را معرفی نموده و حالا ظاهراً در تلاش است تا قابلیت ها و کاربردهای این پلتفرم را توسعه دهد.

بر همین اساس منابعی به وب سایت Technology Review اطلاع داده اند که کمپانی ساکن کوپرتینو ضمن همکاری با پژوهشگران، دو اپ ویژه ی ResearchKit را دست توسعه دارد که به کاربران آیفون امکان می دهند از خود آزمایش های DNA بگیرند.

البته آنطور که گفته می شود اپل نقش مستقیمی در بررسی های مرتبط به DNA نخواهد داشت و تنها امکان جمع آوری داده های مرتبط به ژن ها و به اشتراک گذاریشان با محققان را ساده تر می نماید، هر چند که گمان می رود اپ های مورد بحث بتوانند جزئیات اولیه ای را نیز به کاربران ارائه کنند.

تا به اکنون خود اپل حاضر نشده در مورد گزارش فوق الذکر توضیحی بدهد اما منابع نزدیک به این کمپانی می گویند بعید نیست این اپ ها بسیار زودتر از آنچه انتظارشان را داریم آماده ی بهره برداری گردند.

طبق شنیده ها اهالی کوپرتینو فاز آزمایشی دو اپ پژوهشی-پزشکی خود را با همراهی دو بیمارستان Mount Sinai (واقع در نیویورک) و UC (واقع در سان فرانسیسکو) آغاز نموده اند و امید دارند بتوانند آنها را جهت رونمایی در کنفرانس توسعه دهندگان شان که در ۱۸ خرداد ماه سال جاری برگزاری می شود آماده سازی کنند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato