به زودی در اپلیکیشن iOS‌ دراپ باکس قابلیت ایجاد مستقیم فایل های آفیس فراهم می شود

اخیراً در دراپ باکس تغییراتی صورت پذیرفته اند که هدف اصلی شان تلفیق و همبستگی بیشتر با آفیس مایکروسافت بوده است. این دو کمپانی (مایکروسافت و دراپ باکس) پاییز گذشته خبر از قرارداد همکاری بیشتر در زمینه ی یاد شده دادند و پس از آن امکان اجرای مستقیم فایل های ذخیره شده در دراپ باکس بر روی سرویس آفیس آنلاین فراهم گشت.

ضمناً کاربران این امکان را نیز یافتند تا تغییرات صورت پذیرفته بر روی یک سند در آفیس آنلاین را مجدداً بر روی فایل موجود در دراپ باکس ذخیره نمایند.

اما امروز برند بسیار موفق ارائه خدمات مبتنی بر کلاود، یک قابلیت دیگر مرتبط به آفیس ردموندی ها را معرفی کرده و به وسیله آن به زودی کاربران اپلیکیشن iOS دراپ باکس قادر می شوند اسناد آفیس را مستقیماً در همین اپ ایجاد نموده و دیگر نیاز به بهره گیری از هیچ ابزار جانبی برای انجام این کار نداشته باشند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر همین اساس احتمال می رود از این پس کاربران پلتفرم iOS، فایل هایی که از این طریق ساخته و در فولدر دراپ باکس خود ذخیره کرده اند را در نسخه ی دسکتاپ آفیس و همچنین سرویس آفیس آنلاین هم در دسترس داشته و بتوانند آنها را مستقیماً در ابزار های مذکور نیز باز نمایند.

ناگفته نماند که دراپ باکس ذکر نموده امکان مورد بحث را به زودی و در اواخر همین ماه در اختیار عموم قرار می دهد.

کمپانی فوق الذکر هفته ی گذشته نیز از قابلیتی دیگر پرده برداشت که به کاربران اجازه می داد بر روی فایل های به اشتراک گذاشته یادداشت هایی را درج نموده و این یادداشت ها توسط دیگران نیز قابل رویت باشند؛ البته حالا استفاده از این ویژگی در اپ iOS‌ هم فراهم آمده است.

علاوه بر مواردی که در بالا به آنها اشاره شد به روز رسانی صورت گرفته در اپلیکیشن iOS دراپ باکس، تغییرات دیگری را نیز به همراه داشته. برای مثال قبلاً لیستی از فایل ها و فولدرهای موجود بر روی هر اشتراک به ترتیب حروف الفبا نمایش داده می شد، اما حالا به صورت پیش فرض فایل ها بر اساس اینکه آخرین بار چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته اند -استفاده شامل مواردی مانند آپلود کردن، تغییر نام دادن و یا ویرایش نمودن بر روی ابزارهای مختلف می گردد-  فهرست می شوند.

باید منتظر ماند و دید همکاری دراپ باکس با مایکروسافت چه مدت ادامه خواهد داشت و از آن چه قابلیت های جدید و خوشایند دیگری نصیب کاربران می شود.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟