قلب تپنده اپل واچ متعلق به سامسونگ است

اپل واچ مدتی است که به دست مردم رسیده و هر کسی آزمون های مخصوص به خود را روی آن پیاده کرده که پیشتر چندی از آن ها را در دیجیاتو دیده اید. اما نگاه دقیق تر به داخل دستگاه نتیجه جالبی در پی داشت. چیپست S1 اپل واچ یک پردازنده ۲۸ نانومتری سامسونگ را در خود گنجانده.

درون پکیج کوچک ۲۶ در ۲۸ میلی متری S1، تعداد ۳۰ جزء مستقل وجود دارد. هر کدام از آن ها سنسورهایی را درون خود دارند، از جمله ژیروسکوپ و شتاب سنج، وای فای و بلوتوث یا حتی NFC و ۵۱۲ مگابایت رم.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آنچه که پیش از این نمی دانستیم این است که پردازنده APL0778، توسط سامسونگ با قطعه ۲۸ نانومتری قدیمی ساخته شده. این قطعه دقیقا همانی است که در چیپ های A7 متعلق به آیفون ۵S قرار داشت.

در جایگاه مقایسه، دستگاه های آیفون ۶ و ۶ پلاس، پردازنده های A8 با تکنولوژی ۲۰ نانومتری دارند در حالی که سامسونگ حالا حتی می تواند چیپ های ۱۴ نانومتری هم بسازد.

البته، چیپی که درون اپل واچ جای خوش کرده به اندازه ای که باید، قدرتمند نیست، برای مثال توان اجرای بازی هایی که روی آیفون ۵S به راحتی اجرا می شوند را ندارد.

اپل در این مورد همکاران دیگری هم دارد، از جمله Texas Instruments که ۶ جزء دیگر اپل واچ را نیز تامین می کند. Maxim و Cirrus نیز از دیگر همکاران اپل به حساب می آیند.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟