اپلیکیشن Shazam در ابتدا یک سرویس مبتنی بر تماس صوتی بود

اپلیکیشن Shazam در ابتدا یک سرویس مبتنی بر تماس صوتی بود

در اکتبر سال ۲۰۱۴ میلادی، آنطور که در گزارشات آمده، تعداد آهنگ های شناسایی شده از طریق اپلیکیشن بسیار محبوب Shazam از مرز ۱۵ میلیارد گذشت. تنها یک دقیقه به این رقم فکر کنید؛ این میزان دوبرابر جمعیت کره زمین است و اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم، این یعنی هر کدام از ما حداقل دوبار از این اپ استفاده کرده ایم.

با این همه موفقیت یک شبه رخ نمی دهد و موسسین این شرکت نیز با مداومت و ابتکار عمل به چنین جایگاهی دست پیدا کردند. اما بسیاری از شما قطعا نمی دانید که هدف اصلی Shazam در زمان راه اندازی چه بوده و در سال ۲۰۰۲ میلادی کار خود را از کجا شروع کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Shazam در ابتدا یک اپلیکیشن نبود و در اصلی نقش یک سرویس تماسی را داشت؛ بدین معنا که شما یک موسیقی را گوش می دادید و علاقمند می شدید که بدانید نامش چیست. در مرحله بعدی باید با شماره ۲۵۸۰ تماس می گرفتید و به سرورهای Shazam اجازه می دادید که به بخشی از آن موسیقی گوش دهند (تا ۳۰ ثانیه) و قطع کردن تماس صوتی را بر عهده خود آنها می گذاشتید.

پس از اتمام تماس، کامپیوترهای سرویس یاد شده پیامی متنی را برای شما ارسال می کردند که حاوی نام موسیقی موردنظرتان بود (البته اگر می توانستند آن را به درستی تشخیص دهند).

چند سالی از ارائه این سرویس گذشت و عاقبت در دهم جولای ۲۰۰۸، شرکت مورد بحث اپلیکیشن اختصاصی خود را از طریق اپ استور اپل عرضه کرد و نسخه اندرویدی آن نیز در ماه اکتبر ارائه گردید و رفته رفته تغییرات زیادی در کارایی، طراحی و میزان موفقیت آن مشاهده شد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato