همه چیز درباره آیفون 13
دسترسی اپلیکیشن ها در پلتفرم اندروید قابل کنترل خواهند شد

دسترسی اپلیکیشن ها در پلتفرم اندروید قابل کنترل خواهند شد

نصب کردن اپلیکیشن های اندرویدی گاهی با شک و تردید زیادی همراه می شود، مخصوصا زمانی که در هنگام نصب یک اپ که کار اصلی اش مدیریت باتریست، می بینید که دسترسی به GPS و مخاطبین شما نیز درخواست شده است.

اکنون بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل می گوید که به زودی این نگرانی و اضطراب را در کاربران اندروید از بین خواهند برد و به آنها قابلیت محدود کردن دسترسی اپلیکیشن ها را می دهد. منابع بلومبرگ خبر داده اند که در جدیدترین نسخه از پلتفرم اندروید که گمان می رود در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل، I/O عرضه شود، کاربران قادرند به شکل جداگانه دسترسی های مورد نظرشان را در اپلیکیشن ها غیر فعال نمایند.

چنین قابلیتی البته در سال ۲۰۱۳ به شکل پنهانی در اندروید ۴.۳ و با نام Apps Ops قرار گرفته بود که توسط توسعه دهندگان و وب سایت اندروید پلیس کشف شد اما گوگل در نسخه بعدی، تصمیم گرفت این قابلیت که به شکل پنهان در پلتفرم خود قرار داده بود را حذف نماید. البته ناگفته نماند که کاربران سیانوژن، از سال ها پیش و در سال ۲۰۱۱ به چنین قابلیتی دسترسی دارند.

به هر حال، این بار گویا وقتش رسیده تا گوگل به شکل آشکار از این ویژگی رونمایی کند و آن را در اختیار کاربرانی قرار دهد که چندان به اپلیکیشن های شخص ثالث اعتماد ندارند. مشخصا تعداد زیادی از کاربران، از مدیریت دسترسی ها استقبال خواهند نمود و می توان گفت این موضوع یک قدم به جلوی عالی برای اندروید محسوب می شود. زیرا معمولا افراد تمایلی ندارند که هر اپلیکیشن بتواند به مکان آنها، مخاطبین و حتی دوربین یا میکروفون دسترسی داشته باشد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato