همه چیز درباره آیفون ۱۱

وزیر ارشاد: به عنوان یک شهروند عادی از فیسبوک استفاده می کنم

تب «استفاده یا عدم استفاده از شبکه های اجتماعی»، این روزها در بین مردم و مسئولین، بسیار داغ است و کمتر محفل و مجلسی وجود دارد که صحبت از این شبکه ها یا اپلیکیشن های پیام رسان (که هر دو در دسته رسانه های اجتماعی قرار می گیرند) در آن به میان نیاید.

این موضوع بسیار جذاب برای ایرانیان، در روزهای اخیر توسط رسانه ها از مسئولین کشورمان به ویژه مذاکره کنندگان هسته ای، وزرا و نمایندگان مجلس پرسیده می شود و هر کدام از افراد یاد شده نظرات شخصی شان را بیان می نمایند.

در روزهای ابتدایی سال 94 مطلبی را به نقل از بخش رسانه ای مجلس در مورد استفاده نمایندگان از فیسبوک برای شما منتشر کردیم که در آن برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رابطه با استفاده از فیسبوک در صورت قانونی شدنش اظهار نظر کرده بودند.

اما دیروز یکی از خبرنگاران تسنیم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد «دلیل استفاده وی از این شبکه اجتماعی» پرسیده که در ادامه ی مطلب می توانید آن را مطالعه نمایید.

با دیجیاتو همراه باشید.

برخی از مسئولین، علیرغم منع های قانونی از شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز عضو فیسبوک است و حال درباره اینکه «چرا از این شبکه استفاده می نماید در حالی که مردم عادی از این کار منع می گردند» از او سوال شده است.

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این سوال پاسخ داد: من به عنوان یک شهروند عادی از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنم.

او اضافه کرد: این روزها فیسبوک وسیله‌ ای شده تا کسانی که به هیچ وجه نمی‌توانند با یک وزیر ارتباط برقرار کنند، درخواست‌ ها و مشکلات خود را از این طریق با من مطرح نمایند.

نامه ها و درخواست های فیسبوکی را مطالعه کرده و پرینت می گیرم

وی در پاسخ به این سوال که «یعنی شما تمامی کامنت‌ها و نوشته‌های مردمی در صفحه خود را مطالعه می‌کنید؟» گفت: البته که  قادر به خواندن تمامی کامنت‌ ها نیستم ولی نامه‌ ها و درخواست‌ هایی که برای من ارسال می‌ شود، را مطالعه می‌ کنم، از آن‌ ها پرینت می‌ گیرم و در صورت لزوم دستورات لازم را ضمیمه آن می‌ کنم.

جنتی ادامه داد: بسیاری از فیلم سازها، هنرمندان، اهل کتاب و اهل قلم و مردم عادی از این طریق با من در ارتباط هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: حتی در طول این مدت، برخی از مشکلات اساسی در مجموعه وزارت ارشاد که به طور طبیعی ممکن بود من متوجه آن‌ها نشوم را به وسیله همین مکاتبات شناسایی و با آن‌ ها برخورد کرده‌ ام.

منبع:
تسنیم
برچسب ها

مطالب مرتبط

اتحاد بزرگان صنعت فناوری؛ نامه معترضانه گوگل، اپل و فیسبوک خطاب به ترامپ

کمتر پیش می آید که کمپانی های رقیب ساکن سیلیکون به صورت یک تیم ظاهر شوند اما با دستور ترامپ مبنی بر منع ورود مهاجران 7 کشور مسلمان، این اتفاق رخ داده و بزرگ ترین نام های صنعت فناوری با هم همکاری کرده و به شکل های گوناگون مخالفت خود با فرمان رئیس جمهور جدید آمریکا... ادامه مطلب

خواسته جمعی از سرمایه گذاران فیسبوک: عزل زاکربرگ از ریاست هیئت مدیره

طبق گزارشی که اخیرا یکی از گروه های نظارت بر مصرف کنندگان و البته تعدادی از سهامداران فیسبوک ارائه داده اند، مارک زاکربرگ باید بخشی از اختیارات خود در این شرکت را واگذار نماید و حتی از سمت ریاست بر هیئت مدیره آن نیز کناره گیری کند.در این پیشنهاد که به رهبری SumOfUs (انجمن مصرف کنندگان از... ادامه مطلب

سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری کرملین روی توییتر و فیسبوک از طریق یکی از وابستگان داماد ترامپ

اخیرا اسنادی منتشر شده که نشان می دهند کرملین صدها میلیون دلار را از طریق یکی از شرکت های متعلق به جرد کوشنر (داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا) در فیسبوک و توییتر سرمایه گذاری کرده است.براساس این اسناد که بخشی از ۱۳ میلیون سند داخلی منتشر شده در روز یکشنبه به... ادامه مطلب

کمک ۱۰ میلیون دلاری کاربران فیسبوک به طوفان زدگان آمریکا

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک هفته گذشته اعلام کرد که کاربران این شبکه اجتماعی بالغ بر ده میلیون دلار را برای کمک به ساکنین مناطق طوفان زده تگزاس جمع آوری کرده اند که البته یک میلیون دلار از این رقم را خود فیسبوک پرداخت کرده.زاکربرگ همچنین اعلام کرد که در تلاش برای آغاز یک کمپین جمع... ادامه مطلب

کدامیک از نمایندگان مجلس عضو فیسبوک خواهند شد؟

عضویت در شبکه های اجتماعی و فیلترینگ آنها چند سالی است که به موضوعی داغ در رسانه ها بدل شده. البته داغ بودن این مباحث تنها به مطبوعات و سایت ها تعلق ندارد و نقل محافل مسئولان، کارشناسان و حتی برخی از دید و بازدیدهای نوروزی گشته است.پس از اجرای طرح فیلترینگ هوشمند در سال... ادامه مطلب

فیسبوک چندین حساب کاربری و صفحه مرتبط با ایران را مسدود کرد

فیسبوک به تازگی اعلام کرد 82 صفحه، گروه و حساب کاربری را در ارتباط با کمپین های گمراه کننده سیاسی از پلتفرم خود حذف کرده است. غول شبکه های اجتماعی مدعیست ایران گرداننده اصلی این کمپین است ولی حساب ها اکثراً خودشان را شهروندان انگلیسی یا آمریکایی معرفی کرده اند.طبق قوانین فیسبوک «رفتار گمراه کننده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x