از گوگل کروم فراتر از یک مرورگر استفاده کنید

کروم این روزها توانسته نام خود را به عنوان یکی از برترین مرورگر های دنیا جا بیندازد و رقبای با سابقه تری همچون فایرفاکس را در سهم بازار، پشت سر گذارد. اما جالب است بدانید این برنامه به جز مرور صفحات وب، از قابلیت های دیگری نیز برخوردار است.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Mobit

۱) پخش موسیقی و ویدیو

1253316851726734120

کروم به صورت پیش فرض از فرمت های صوتی و تصویری بسیاری پشتیبانی می کند. تنها کافی است تا فایل مورد نظر خود را بر روی یک تب جدید Drag & Drop کنید و سپس شاهد پخش آن در داخل کروم باشید. لازم به ذکر است که پخش کننده موسیقی و فیلم کروم عملکرد ساده ای دارد و گزینه های متعددی را در اختیارتان قرار نمی دهد.

۲) مشاهده فایل های متنی و PDF

1253316851795571496

کروم قادر است تا فایل ها متنی و PDF را در داخل خود به نمایش درآورد. هرچند Notepad برای باز کردن فایل های متنی در ویندوز به سرعت اجرا می شود، اما برنامه ای همچون Adobe Reader به زمان نسبتا زیادی برای بالا آمدن نیاز دارد. در اینجا است که کروم به کمکتان می آید. تنها کافی است تا فایل مورد نظر خود را به یک تب جدید بکشید و شاهد نمایش آن باشید. کروم در فایل های PDF به شما اجازه می دهد تا داخل متن زوم کنید و یا نسبت به پرینت آن اقدام نمایید.

۳) مرور فایل های کامپیوتر

1253316851907396904

کروم به شما این امکان را می دهد تا به فایل های داخل کامپیوتر خود دسترسی پیدا کنید. یک تب جدید باز کنید و نام درایو مورد نظرتان را تایپ کنید. برای مثال برای ورود به درایور C باید عبارت /:C را در آدرس بار وارد نمایید (کاربران مک می توانند از عبارت ///:file استفاده کنند).

نظرات ۲۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟