آمار فروش کنسول ها در ماه آوریل اعلام شد؛ اکس باکس وان بر پلی استیشن 4 غلبه کرد

آمار فروش کنسول ها در ماه آوریل اعلام شد؛ اکس باکس وان بر پلی استیشن 4 غلبه کرد

طی ماه گذشته، علاقه مردم به خرید کنسول اکس باکس وان افزایش یافته بود و دارندگان میلیون ها پلی استیشن ۴ بیشتر برای کنسول خود بازی خریداری کردند.

مجموع درآمدزایی صنعت بازی های ویدیویی در ایالات متحده آمریکا، در مقایسه با آوریل سال گذشته با ۳ درصد رشد همراه بود و به ۵۹۵.۷ میلیون دلار رسید. فروش سخت افزار با سقوط ۴ درصدی به ارزش ۱۸۳.۹ میلیون دلار رسید اما خرید بازی های بیشتر و نرم افزارهای مرتبط، به رشد کلی آن کمک کرد.

تمایل مردم به خرید کنسول های نسل هفتمی ۵۵ درصد کاهش یافته و کمتر کسی دیگر به سراغ پلی استیشن ۳، اکس باکس ۳۶۰ و Wii می رود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا آمار را به صورت تفکیکی مشاهده کنیم.

نرم افزار

  1. Mortal Kombat X - PS4, Xbox One
  2. Grand Theft Auto V - PS4, Xbox One, PC, 360, PS3
  3. Battlefield: Hardline - Xbox One, PS4, 360, PS3, PC
  4. MLB 15: The Show - PS4, PS3
  5. Minecraft - ۳۶۰, PS3, Xbox One, PS4
  6. NBA 2K15 - Xbox One, PS4, 360, PS3, PC
  7. Call of Duty: Advanced Warfare - Xbox One, PS4, 360, PS3, PC
  8. Dark Souls II: Scholar of the First Sin - PS4, Xbox One, 360, PS3
  9. Super Smash Bros. - ۳DS, Wii U
  10. Borderlands: The Handsome Collection - PS4, Xbox One

مهم ترین بازی هایی که این ماه منتشر شدند Mortal Kombat X و MLB 15: The Show بودند. البته نباید فراموش کرد که عرضه Grand Theft Auto V روی پی سی توانسته تاثیر به سزایی روی آمار فروش داشته باشد. البته، بیشترین میزان فروش نسخه پی سی از طریق استیم و به صورت دیجیتالی بوده، بنابراین در این جدول که فروش فیزیکی بازی ها را گزارش می کند تاثیر بسیاری نداشته.

فروش نرم افزاری بازی های نسل هشتم با ۲۰۰ درصد رشد همراه بوده در حالی که مردم از بازی های کنسول های نسل هفتم، ۶۲ درصد استقبال کمتری داشته اند. این مسئله در مورد بازار کنسول های دستی هم صادق است و مردم ۳۲ درصد بازی کمتر خریداری کرده اند. در مجموع، بازار نرم افزار ۲۰ درصد رشد داشته.

سخت افزار

۳ ماه اول سال پلی استیشن ۴ کنسول محبوب آمریکایی ها بود اما در ماه گذشته، تمایل مردم این کشور به خرید اکس باکس وان بسیار افزایش یافت، به طوری که بالاخره مایکروسافت توانست برای اولین بار در سال ۲۰۱۵، تاج و تخت را از سونی برای حداقل یک ماه قرض بگیرد.

فروش اکس باکس وان در آوریل ۲۰۱۵، نسبت به آوریل ۲۰۱۴، با ۶۳ درصد رشد مواجه بوده. اما سونی هنوز به طور کلی پرفروش ترین کنسول بازی را در بازار دارد. بنابراین فروش چند هزار واحد کمتر در یک ماه، لطمه ای به اعتماد آن ها به محصول محبوب شان وارد نمی کند.

فروش ۳DS نینتندو در چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۱۵ نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۴ با ۶۵ درصد رشد مواجه بوده. این رقم برای Wii U اندکی پایین تر، و روی ۱۵ درصد است.

ویجیاتو

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato