نایب رئیس مرکز نرم افزاری سامسونگ: تایزن آمده است که بماند

زمانی که سامسونگ برای نخستین بار سیستم عامل تایزن خود را معرفی کرد، این سوال در ذهن بسیاری شکل گرفت که با وجود iOS، اندروید و ویندوز فون، چه نیازی به یک پلتفرم موبایلی تازه هست؟

علیرغم موج مستمر انتقادات اما، این شرکت کره ای سرمایه هنگفتی را برای توسعه سیستم عامل اختصاصی خود صرف نمود و حالا دی جی چوی نایب رئیس مرکز نرم افزاری کمپانی مورد بحث تایید کرده تایزن که به زعم وی «برای همه چیز» ساخته شده آمده است که بماند و این کمپانی را برای رسیدن به اهداف بزرگش در دنیای اینترنت اشیاء یاری دهد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اینترنت اشیاء جنبشی است که ایده تبدیل نمودن دستگاه های الکترونیکی معمولی یا همان «اشیاء» را به محصولاتی که قابلیت اتصال به اینترنت دارند، دنبال می کند.

اینترنت اشیاء دنیایی را برای بشر متصور می شود که در آن هر چیزی، از تلفن های هوشمند گرفته تا تبلت ها و دیگر گجت ها می توانند به شیوه ای کاملا بدون نقص با یکدیگر تعامل داشته باشند و با سرمایه گذاری های سامسونگ در این حوزه، تایزن نقش پیکره اصلی را برای پیش راندن برنامه های این شرکت در دنیای اینترنت اشیاء ایفا خواهد کرد.

چوی که در انجمن SAS کره سخنرانی می کرد از تمایل سامسونگ برای متصل نمودن بیش از ۹۰ درصد محصولاتش به دنیای اینترنت اشیاء سخن گفت و اضافه کرد که تا سال ۲۰۱۷ میلادی «کلیه محصولات این شرکت به یکدیگر متصل می گردند.»

پلتفرم مبتنی بر لینوکس تایزن مدت هاست که به موضوع بحث مصرف کنندگان، صاحب نظران و حتی شرکت های رقیب سامسونگ بدل گردیده. اندرو شیهی، تحلیلگر ارشد موسسه Generator Research طی گزارشی که در ژوئن گذشته منتشر کرد اظهار داشت این سیستم عامل «دست کم ۵ سال عقب است» و بعدها ریچارد یو مدیرعامل گروه تجاری مصرف کنندگان هوآوی مدعی شد که تایزن «شانسی برای موفقیت ندارد.»

این پلتفرم طرفداران زیادی دارد با این همه، با در نظر داشتن فراگیر بودن اندروید و iOS به سختی می توان حدس زد که سیستم عامل اختصاصی سامسونگ در کجا می تواند موفق باشد.

ار سویی، ظواهر امر نشان می دهد که شرکت مورد بحث برای توسعه پلتفرم خانگی خود کاملا مصمم است، اما با نگاهی به سیستم عامل های پیشرفته گوگل و اپل می توان اینگونه نتیجه گرفت که مدیران ارشد این شرکت یا مشاوران درستی را انتخاب نکرده اند یا اینکه بیش از اندازه شهامت دارند.

علیرغم تمامی انتقادات، تا زمای که این شرکت از جمله طرفداران اصلی اینترنت اشیاء باشد، تایزن به این زودی ها از صحنه روزگار محو نخواهد شد.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟