جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

موبایلی که برای دور نگه داشتن شما از تلفن هوشمندتان طراحی شده

در دنیای امروز، دیگر تنها کوچکتر شدن اندازه تلفن های همراه برای راضی کردن کاربران به خرید محصول کافی نیست، اما اگر نهایت سادگی را نیز ضمیمه آن کنیم، چطور؟

«تلفنی برای دوری از تلفن» این شعار پروژه جدید معرفی شده در کیک استارتر است که Light Phone نام دارد و قرار است تمام قابلیت های تلفن های همراه دهه ۹۰ میلادی را داشته باشد و اگر به یاد بیاورید در آن دوران هنوز قابلیت فرستادن SMS ارائه نشده بود.

ممکن است در نگاه اول این طور تصور کنید که طراحی تلفنی بدون قابلیت ارسال پیام و با شعار فوق عاقلانه نیست، اما طراحان این دستگاه عقیده دارند موفق به ابداع محصولی جذاب و ساده شده اند که به اندازه یک کارت اعتباری است و به خوبی از پس تنها وظیفه خود بر می آید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این تلفن به عنوان واسطه ای میان شما و تلفن هوشمندتان در نظر گرفته شده و تماس های ورودی به آن را به اطلاع شما می رساند، تا در مواقعی که قصد دوری از شلوغی و عوامل برهم زننده حواس را دارید، فقط به تماس های لازم و اضطراری دسترسی داشته باشید و خود را غرق دیگر زرق و برق ها و اپلیکیشن های بی پایان امروزی نکنید.

«لایت فون» این کار را از طریق اپلیکیشن خود که روی تلفن هوشمندتان نصب می شود انجام می دهد، اما صرفا محدود به آن نیست و خودش هم دارای سیم کارتی با ۵۰۰ دقیقه اعتبار مکالمه است. در نتیجه با وجود این که دستگاه فوق به عنوان تلفن پشتیبان معرفی شده، اما در صورت تمایل می توانید از آن به عنوان یک دستگاه مستقل نیز استفاده کنید که البته هیچگونه قابلیت ارسال پیام متنی و ایمیل نخواهد داشت.

ایده در اختیار داشتن تلفنی سبک و ساده با عمر باتری ۲۰ روزه برای مواقعی که بخواهید از ظواهر دنیای مدرن دوری کنید در ابتدا جذاب به نظر می رسد، اما با شنیدن قیمت ۱۰۰ دلاری که برای آن تعیین شده شاید باعث شود در تصمیم خریداری چنین محصولی بازبینی کنید، چرا که تلفن های غیرهوشمند بسیاری در بازار وجود دارند که با قیمت بسیار پایین تر عرضه می گردند و علاوه بر داشتن قابلیت تماس و مکالمه، دارای تعدادی اپلیکیشن ساده در حد ماشین حساب و بازی های کوچک هم هستند و حتی از لحاظ باتری هم تفاوت قابل توجهی با لایت فون ندارند.

برای انتقال دادن مکالمه هم راه های بسیاری وجود دارد؛ تنها کافیست یک سیم کارت اضافه با اعتبار مکالمه و یک موبایل یدک (البته با اندازه کمی بزرگتر از لایت فون) داشته باشید.

البته قطعا کاربرانی هستند که حاضر باشند برای تلفنی با ظاهر جذاب و به اندازه یک کارت اعتباری، ۱۰۰ دلار بپردازند که از آن جمله می توان به ۷۲۹ نفری اشاره کرد که برای پشتیبانی از تولید محصول فوق تا امروز نزدیک به ۹۰ هزار دلار از ۲۰۰ هزار سرمایه اولیه مورد نیاز آن را بر روی پلتفرم کیک استارتر تامین کرده اند؛ رقمی که با توجه ۳۹ روز باقیمانده از پایان مهلت جمع آوری سرمایه، کاملا قابل توجه به نظر می رسد.

در پایان پس از تماشای ویدئوی معرفی این پروژه، به ما بگویید در مورد آن چه فکر می کنید و آیا در صورت به تولید رسیدن حاضر به پرداخت قیمت در نظر گرفته شده هستید یا خیر؟

مطالب مرتبط

پروژه های کیک استارتر تا به امروز ۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند

کیک استارتر، وبسایتی که به صاحبان ایده اجازه می دهد تا تجارت خود را مطرح نموده و سرمایه ای انبوه از سوی مردم کسب کنند رکورد جدیدی به ثبت رسانده است. از ابتدای عمر کیک استارتر تا تاریخ 11 اکتبر، مبلغی بالغ بر 2 میلیارد دلار سرمایه عمومی روانه حساب های بانکی مطرح کنندگان ایده... ادامه مطلب

پیشنهاد جدید مخابرات برای افزایش هزینه ثبت نام و آبونمان تلفن ثابت

اگر خاطرتان باشد سیزدهم اردیبهشت ماه سال جاری، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از قول محمود واعظی از احتمال افزایش تعرفه ی خط و تماس های تلفن ثابت خبر داد و کمی پس از آن، داود زارعیان، سخنگوی شرکت مخابرات ایران، جزئیات پیشنهادهای مطرح شده درباره ی افزایش قیمت تلفن ثابت را... ادامه مطلب

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات امروز نیز از تعیین تعرفه جدید تلفن ثابت و اینترنت باز ماند

محمود واعظی، وزیر ارتباطات روز گذشته در حاشیه ی همایش سراسری مدیران روابط عمومی مجموعه ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ی تعیین نرخ‌ های جدید تلفن ثابت و اینترنت گفته بود: «کارگروهی که در این زمینه فعال است، جلسات خود را به صورت مستمر ادامه می‌ دهد و موضوع نرخ‌ های جدید تلفن و اینترنت در... ادامه مطلب

بسته های پیشنهادی مخابرات برای افزایش تعرفه های تلفن ثابت

سیزدهم اردیبهشت ماه، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از قول محمود واعظی از احتمال افزایش تعرفه ی خط و تماس های تلفن ثابت خبر داد. حالا سخنگوی شرکت مخابرات ایران، جزئیات پیشنهادهای مطرح شده درباره ی افزایش قیمت تلفن ثابت را در قالب سه طرح تشریح کرده است. به گزارش ایستنا داود زارعیان درباره ی... ادامه مطلب

با SparkBlocks آشنا شوید؛ اسپیکری ماژولار که تلاش می کند همه نیازهایتان را برآورده سازد

پس از تلفن های هوشمند ماژولار، اکنون کم کم نوبت به سایر گجت های الکتریکی می رسد تا با ماژول های متفاوت و آنگونه که کاربران می خواهند، توسعه پیدا کنند. اکنون استارتاپی به نام SparkBlocks، می خواهد از طریق جذب سرمایه عمومی همین ایده را عملی کرده و یک اسپیکر قابل حمل و ماژولار را تولید... ادامه مطلب

با Fidget Cube، مکعب آرامش بخش آشنا شوید

میز کار هر فرد برایش مکان با ارزشی به شمار می رود، جایی که تمام ساعات کاری اش را در آن سپری می کند. برخی افراد این زمان را با آرامش می گذرانند، اما برخی دیگر دائماً با انگشتان دست و پا به میز یا زمین ضربه می زنند، خودکار را بین انگشتان دستشان می چرخانند، یا گیره... ادامه مطلب

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x