دوربین تلفن هوشمند One M9 بدترین عملکرد را در میان پرچمداران امسال دارد

دوربین تلفن هوشمند One M9 بدترین عملکرد را در میان پرچمداران امسال دارد

اغلب صاحب نظران روی این موضوع اتفاق نظر دارند که One M9 موبایلی فوق العاده است اما به خاطر عملکرد ضعیف دوربینش در جایگاهی که شایستگی اش را دارد قرار نگرفته. بدتر از همه آنکه همین مساله را می توان در مورد پرچمدار سال قبل اچ تی سی یعنی One M8 گفت و همه اینها بدان معناست که این شرکت تایوانی نتوانسته مشکل قابل توجه پرچمدارانش را حل کند و این مساله استقبال کم رنگ از پرچمدارنش را به دنبال داشته است.

اما مشکل دوربین One M9 تا چه اندازه وخیم است؟ آزمایشگاهی به نام DxOMark که یک منبع معتبر و شناخته شده در زمینه عکاسی است عملکرد دوربین این پرچمدار را مورد ارزیابی قرار داده که نتایج آن چندان هم به مذاق کمپانی سازنده اش خوش نخواهد آمد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

براساس ارزیابی های انجام شده، One M9 جایگاه بیست و دوم را در رنکینگ موبایل DxOMark به خود اختصاص داده که پس از تلفن همراه فایر فون از آمازون، آیفون 4S و گلکسی S3 قرار می گیرد.

پرچمدار امسال اچ تی سی با کسب امتیاز 69 به سختی توانست One M8 را با 68 امتیاز پشت سر بگذارد. اما نگران کننده ترین خبر این است که دوربین این پرچمدار مایل ها تا رقبای قدر خود از جمله کهکشانی های S6 و S6 Edge (که با کسب 86 امتیاز در جایگاه اول قرار دارند)، Nore 4 (با امتیاز 83)، آیفون 6 و iPhone 6 Plus (با کسب 82 امتیاز) و گلکسی S5 و اکسپریا Z3 (هر دو با کسب امتیاز 79) فاصله دارد.

htc-one-m9-dxomark-710x419

DxOMark خاطر نشان می کند که One M9 عملکرد خوبی را در روشنایی از خود نشان می دهد اما در نور کم، تصاویر چشم را می زنند و توازن رنگ سفید در آنها دقت کافی ندارد. علاوه بر این، عکس هایی که با استفاده از دوربین این موبایل در نور کم گرفته می شوند در قسمت گوشه ها شارپ نیستند.

دوربین One M9 در زمان فیلم برداری هم عملکرد نامطلوبی را از خود به نمایش گذاشت (تنها 61 امتیاز را کسب کرد) که از جمله ایرادات وارده به آن می توان به ثبات نداشتن تصاویر، حذف جزئیات و روشن شدن بیش از اندازه آنها اشاره نمود.

اما صرفا به این دلیل که DxOMark، عملکرد دوربین تلفن هوشمند One M9 را ضعیف ارزیابی کرده، نمی توان گفت که آن را دوست نخواهید داشت. انتظارات و ارزیابی های شما قطعا با نظر این آزمایشگاه متفاوت خواهد بود و شاید فاکتورهایی نظیر ثبات ویدئوها یا توازن رنگ سفید اهمیتی برایتان نداشته باشد. از همین رو، بهتر است که پیش از خرید این موبایل، آن را از نزدیک تست کنید و با اطمینان خاطر اقدام به این کار نمایید.

نظرات ۳۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.