تکنولوژی فورس تاچ در آیفون 6S مخصوص کاربران حرفه ای خواهد بود

به گزارش ۹to5Mac، اپل یکی از مهمترین ویژگی های ساعت هوشمند خود را به آیفون نیز خواهد آورد که در اصل همان فورس تاچ و بازخورد لمسی است. با چنین قابلیتی، کاربر می تواند به ایجاد فشار بیشتر بر روی صفحه نمایش آیفون خود، به منوهای تازه تری دسترسی پیدا نماید. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

فناوری Force Touch اگرچه باعث تعاملات هوشمندانه و راحت تر با موبایل خواهد شد اما می تواند گاهی باعث گیج شدن کاربران نیز بشود زیرا مشخص نیست همواره با فشار بیشتر بر روی نمایشگر در اپلیکیشن های مختلف، چه اتفاقی روی خواهد داد و چه منویی گشوده می شود.

شاید به همین دلیل نیز باشد که ۹to5Mac معتقد است اپل خواهد گفت این قابلیت صرفا برای «کاربران حرفه ای» کاربرد خواهد داشت.

از سوی دیگر نیز گفته می شود که کمپانی مورد بحث در تلاش است تا بخش های نرم افزاری iOS را به اندازه کافی برای استفاده از فروس تاچ بهینه کند؛ حتی اذعان شده که اپل می تواند در برخی اپلیکیشن ها، کلیدهای نرم افزاری را برداشته و آنها را با فشار بیشتر از سوی کاربر نمایان کند.

پیشتر وال استریت ژورنال نیز خبر داده بود که فورس تاچ، می تواند یکی از ویژگی های اصلی iPhone 6S باشد؛ از طرف دیگر نیز بازخوردهای لمسی که در ساعت اپل به کار رفته بودند، در صورت استفاده در آیفون نیز می توانند درب های بسیاری را به سوی توسعه دهندگان گشوده و قابلیت های تازه و جالب تری را نیز به آیفون اضافه کنند.

BannerText2

در بخش های دیگر این گزارش نیز آمده که اپل تلاش می کند کیبورد بهینه تری را برای آیفون ۶ پلاس فراهم آورد تا از نمایشگر بزرگ این تلفن هوشمند، نهایت استفاده برده شود. همچنین کلید Shift که در iOS 8 دستخوش تغییراتی شده بود، باعث گیج شدن کاربران می شد و در نسخه ی بعدی این پلتفرم، بهینه می گردد.

اپل در هجدهم خرداد و در مراسم WWDC خود، اطلاعات بسیاری را در اختیارمان قرار خواهد داد. باید منتظر ماند و دید در آن زمان، کدام یک از این شایعات به حقیقت خواهند پیوست.

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟