مایکروسافت: کورتانا به اندروید و iOS می آید

مایکروسافت امروز به شکل رسمی اعلام نمود که دستیار صوتی اش به نام «کورتانا» را به پلتفرم های رقیب، یعنی iOS و اندروید خواهد فرستاد. غول نرم افزاری تصمیم دارد دستیار صوتی مذکور را به شکل یک اپلیکیشن جداگانه برای پلتفرم های یاد شده، ارائه نماید. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت هنوز نسخه کامل کورتانا را در اختیار کاربران قرار نداده و آنچه ارائه گشته، هنوز در حد یک نسخه ی پیش نمایش، با قابلیت های بسیار محدود است.

در هر صورت شرکت یاد شده وعده می دهد که دستیار دیجیتالی اش، می تواند در سایر پلتفرم ها نیز به سوالات کاربران پاسخ گفته و همانند نسخه ی ویندوز عمل نماید. لازم به ذکر است که کورتانا در اواخر ماه ژوئن برای دو پلتفرم های اندروید و iOS منتشر خواهد شد.

cortanagif.0

اگرچه مایکروسافت می گوید که دستیار صوتی اش در سایر پلتفرم ها نیز به شکل همسان عمل خواهد کرد اما مشخصا این اتفاق به دلیل عدم وجود یکپارچه سازی هایی که میان کورتانا و ویندوز صورت می گیرد، در دیگر پلتفرم ها وجود نخواهد داشت، با این حال،‌ کمپانی ساکن ردموند اعلام نموده که کورتانا از قابلیت اطلاع رسانی در خصوص نوتیفیکیشن ها در دیگر پلتفرم ها، برخوردار خواهد بود. کاربران اندروید و iOS می توانند توسط کورتانا از نتایج ورزشی مورد علاقه شان، پروازها و... آگاه گردند.

مایکروسافت در خصوص پردازش موبایلی رویکرد تازه ای را در پیش گرفته و تلاش می کند محصولات و سرویس های خود را به شکل فرا-پلتفرمی ارائه داشته تا کاربرانی که از کامپیوترهای ویندوزی بهره گرفته و در کنار آن یک موبایل با پلتفرم های دیگر دارند نیز بتوانند از همه ی سرویس های این شرکت بر روی تلفن هوشمند خود نیز بهره ببرند.

نظرات ۲۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟