مایکروسافت بالاخره پورت هدست را به کنترلرهای اکس باکس اضافه می کند

اگر چه کنترلر اکس باکس وان بسیار تحسین و تمجید شد اما یک مسئله ای که از زمان اکس باکس ۳۶۰ ریشه دوانده بود در نسخه ابتدایی اکس باکس وان حل نشد و آن هم نبود جک ۳.۵ میلی متری برای اتصال هدست و هدفون به کنترلر است.

راه چاره، خرید آداپتور هدست استریو اکس باکس وان به قیمت ۲۴.۹۹ دلار است که این راه چاره چندان هم بدون مشکل نیست، فارغ از اینکه باید ۲۵ دلار ناقابل بپردازید. شاید کسانی که این قطعه ۲۵ دلاری را خریده اند خوشحال نباشند اما مایکروسافت قرار است مدل مخصوصی از کنترلر اکس باکس وان را در ماه آینده با پورت ۳.۵ میلی متری به بازار عرضه کند.

شماره ۱۶ در طرح فوق، جایگاه پورت ۳.۵ میلی متری را نشان می دهد. کنترلرهایی که از ماه ژوئن ۲۰۱۵ به بازار عرضه می شوند قرار است قابلیت مذکور را داشته باشند. البته گفته شده که کنترلر و کنسول از دستگاه های صوتی خاصی پشتیبانی به عمل می آورند.

احتمالا شنیدن صدا از طریق هر هدست و هدفونی بدون مشکل باشد اما برای صحبت کردن و انتقال صدا ممکن است دچار مشکل شوید، بنابراین بهتر است هدفون خود را با لیست مایکروسافت تطابق دهید. البته این مشکل مختص به اکس باکس نیست، پلی استیشن ۴ و بسیاری از تلفن های همراه هم از مسئله فوق رنج می برند.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟