مرورگر کروم به صورت هوشمند محتواهای فلش را متوقف می کند

در فضای وب کمتر می توان آزار دهنده تر از تبلیغات فلش را یافت و اگر این تیزرها صدا هم داشته باشند که دیگر هیچ. چنانچه از قبل یکی از همین افزونه های مسدود سازی تبلیغات یا اد بلاکر را نصب نکرده اید، شاید بهتر باشد که نگاهی به نسخه آتی کروم بیاندازید.

گوگل امروز اعلام کرده برای ارائه آپدیت جدیدی از کروم «که به صورت هوشمند محتواهای فلش نامربوط به صفحات وب را متوقف می کند» با ادوبی وارد همکاری شده. این یعنی مرورگر مورد بحث به صورت خودکار محتواهای فلشی که به صورت خودکار پخش می گردند را نگه می دارد با این هم باز هم کادر مربوط به آنها در میانه های صفحه دیده خواهد شد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در صورتی هم که بنا بر هر دلیلی تمایل به تماشای آن ویدئو داشته باشید می توانید با کلیک روی آن، محتوی را باز پخش نموده و تماشا کنید.

گوگل اعلام کرده که این کار را با هدف کاهش مصرف برق لپ تاپ ها انجام می دهد، اما بسیاری بر این باورند که مقصود از انجام این کار بهبود تجربه کاربران در هنگام وبگردی بوده است.

برای استفاده از این قابلیت کافی است که آخرین نسخه بتای مرورگر کروم را دانلود نمایید چراکه این امکان به صورت پیش فرض روی آن نصب گردیده.

در صورتی هم که تمایلی به دریافت نسخه جدید این مرورگر ندارید و دوست دارید این امکان را داشته باشید، کافی است که به قسمت تنظیمات و سپس Show Advanced settings رفته و سپس تنظیمات مربوط به Privacy و بعد Detect and run important plugin content (به معنای جستجو و اجرای پلاگین) را انتخاب نمایید.

Mobit

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟