همه چیز درباره آیفون 13
ساعت هوشمند بعدی سامسونگ از تکنولوژی NFC پشتیبانی خواهد کرد

ساعت هوشمند بعدی سامسونگ از تکنولوژی NFC پشتیبانی خواهد کرد

براساس گزارشی که صبح امروز منتشر شد، سامسونگ در نظر دارد نسل جدید ساعت هوشمند خود را در طول نیمه دوم امسال وارد بازار نماید. در این گزارش آمده است که اسمارت واچ جدید این شرکت کره ای از استاندارد NFC نیز پیشتیبانی خواهد کرد و این بدان معناست که می توان از طریق آن، پرداخت های موبایلی را هم انجام داد.

اگر خاطرتان باشد، شرکت مورد بحث در ماه مارس سرویس Samsung Pay را در ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی رونمایی کرد که قرار است از ماه آینده، با همکاری برخی از شرکای تجاری این شرکت راه اندازی شود. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

همانطور که می دانید اپل واچ هم از استاندارد NFC پشتیبانی می کند و به همین دلیل، دارندگان این ساعت هوشمند می توانند با استفاده از سرویس Appe Pay پرداخت های موبایل خود را انجام دهند.

اما تعرفه اپل برای استفاده کنندگان از این سرویس برابر با ۰.۱۵ درصد است، بدان معنا که از هر خرید ۱۰۰ دلاری که با استفاده از Apple Pay صورت بگیرد ۱۵ سنت آن به جیب اهالی کوپرتینو می رود.

گوگل نیز در کنفرانس I/O 2015 خود از سرویس Google Pay پرده برداشت، با این همه، طبق گزارش وال استریت ژورنال به خاطر قوانین تازه ای که در رابطه با استاندارد سازی امنیت کارت های اعتباری وضع شده، این شرکت هیچگونه مبلغی را بابت خریدهای کاربرانش از بانک ها دریافت نمی کند.

بانک های آمریکا حالا امیدوارند مذاکرات تازه ای را با اپل آغاز نمایند و برسر توافقاتی که پیش از وضع قوانین جدید صورت گرفتهT با آن شرکت گفتگو نمایند.

اما این بدان معنا نخواهد بود که گوگل پولی از معاملات صورت گرفته با استفاده از Google Pay به جیب نمی زند چراکه طبق اظهار نظر برخی از تحلیلگران از محل تبلیغات و برنامه های بازاریابی ۳۰۰ دلار بابت هر فرد عاید اهالی مانتین ویو می شود.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato