همکاری اپل و نیکون برای توسعه یک اپلیکیشن در پلتفرم iOS

ثبت تصاویر با کیفیت، همواره یکی از عوامل موثر در فروش بالای آیفون ها بوده؛ اپل نیز خود این موضوع را به خوبی می داند و هر سال، تلاش می کند تا دوربین تلفن هوشمندش را به روز و بهترین نگه دارد. آیفون همواره محبوب ترین تلفن همراه در زمینه عکاسی بوده و آمار های مقطعی وب سایت فلیکر نیز بیانگیر همین موضوع است.

از طرفی، چند ماهیست که شایعاتی شنیده می شود مبنی بر همکاری نیکون و اپل در یک پروژه ی محرمانه. اطلاعات اولیه در خصوص این پروژه در ماه مارس فاش شد که صرفا اذعان گشته بود مهندسان نیکون در مقر اصلی اپل در شهر کوپرتینو، مشغول به کار هستند. اکنون ولی اطلاعات غیر رسمی دیگری از سوی وب سایت Nikon Rumors منتشر شده اند و گفته می شود که دو شرکت یاد شده همچنان در حال توسعه یک اپلیکیشن ویژه برای پلتفرم iOS هستند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اطلاعاتی که به تازگی از سوی Nikon Rumors منتشر شده اند، منطقی به نظر می رسد زیرا اپل همواره به کیفیت بالای دوربین هایش بالیده و اکنون می خواهد با یکی از بهترین و خوشنام ترین سازندگان دوربین های دیجیتال نیز همکاری تنگاتنگی داشته باشد.

مهندسان نیکون در مقر اصلی اپل مشغول توسعه یک اپلیکیشن برای iOS هستند که از طریق آن، کاربران دوربین های دیجیتالی نیکون می توانند با آیفون یا آیپد خود ارتباط برقرار کرده و ویژگی های جدیدی را به دوربین دیجیتال خود اضافه نمایند. برخی از این ویژگی ها که کاربران می توانند آنها را بخرند، فیلترهای جدید برای دوربین هستند که آیفون از طریق اپلیکیشن یاد شده و Wi-Fi، آنها را به مدل های جدیدتر دوربین های نیکون می فرستد.

هنوز مشخص نیست که کدام دوربین ها از اپلیکیشن در حال توسعه پشتیبانی می کنند اما گمان می رود دوربین های سری Coolpix بتوانند با اپ مذکور همخوانی داشته و کاربران نیز قادر شوند ویژگی های مورد علاقه شان را به آنها اضافه نمایند. باید دید امشب اپل در مراسم توسعه دهندگان، از همکاری خود با نیکون سخنی به میان خواهد آورد یا خیر.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟