پتنت جدیدی از سامسونگ در زمینه نمایشگرهای تا شونده رویت شد

پتنت جدیدی از سامسونگ در زمینه نمایشگرهای تا شونده رویت شد

هیچ شکی وجود ندارد که سامسونگ به سختی سعی دارد محصولات رده بالای متفاوتی بسازد که با رقبای موجود در بازار متفاوت باشند، رقبایی همچون آیفون که از فروش و موفقیت بسیار بالایی برخوردارند و هر شرکتی تلاش و آرزو دارد بتواند بخشی از سهم آن را برای خود تصاحب کند.

در همین راستا پتنت جدیدی از این شرکت کره ای بدست آمده که نشان می دهد احتمالا در نسل های آینده سری گلکسی نوت، شاهد نمایشگر تا شونده خواهیم بود، قابلیتی که در صورت به واقعیت پیوستن این دسته از محصولات، سامسونگ را از بقیه ی بازیگران حوزه تولید تلفن های هوشمند، کاملا متمایز خواهد ساخت.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این نخستین بار نیست که اطلاعاتی در مورد تلاش سامسونگ در این زمینه به گوش می رسد، چندی پیش نیز در مورد Project Valley خبر دادیم که هرچند در مراحل اولیه توسعه قرار دارد، اما می دانیم که علاوه بر قابلیت تا شدن، از ۲ نمایشگر برخوردار بوده و با gesture های حرکتی می توان نمایشگرهایش را کنترل نمود. حتی نامگذاری پروژه فوق نیز (که معنی دره می دهد) در راستای قابلیت تا شدن از وسط آن انجام گرفته است.

پیش از این نیز در مورد علاقه سامسونگ به این نوع نمایشگر ها شنیده بودیم، برای نمونه Lee Chang-hoon معاون تیم استراتژی های بازرگانی Samsung Display در سال ۲۰۱۴ اعلام کرده بود که سامسونگ در اواخر ۲۰۱۵ یا اوایل ۲۰۱۶ قادر خواهد بود دستگاه هایی با نمایشگر های تا شونده به بازار عرضه کند.

بر اساس آنچه از تصاویر پتنت یاد شده بر می آید، نمایشگر های دوگانه محصول مورد بحث به دلیل بهره گیری از لولاهای پیشرفته ای که سامسونگ طراحی نموده قادر هستند از هر ۲ جهت باز و بسته شوند.

samsung-foldable-note

پنت فوق همچنین نشان می دهد شرکت کره ای این امکان را نیز درنظر گرفته که از طراحی و فرم نهایی مذکور در تبلت هایش هم استفاده نماید.

در حال حاضر بسیار زود است که بخواهیم در مورد استفاده از این ابداع در نسل بعدی فبلت پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۵ پیشبینی کنیم، دستگاهی که انتظار می رود در اوایل ماه سپتامبر میلادی (شهریور ماه) ارائه شود، اما با توجه به اینکه پتنت فوق زودتر از بقیه ثبت شده، می توان توقع داشت اولین نوع از دستگاه های مجهز به نمایشگر تا شونده نیز قبل از همه توسط سامسونگ به بازار ارائه گردند.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato