سرقت اپل واچ برای سارقین دشوارتر شد

در نطق دو ساعته دیشب اپل در کنفرانس توسعه دهندگان، حرفی از قابلیت امنیتی مهم نسخه دوم WatchOS به میان نیامد اما باید به اطلاع تان برسانیم که نسخه جدید این سیستم عامل پوشیدنی قابلیتی به نام Activation Lock یا قفل فعالسازی دارد.

این امکان همانطور که می دانید از سال ۲۰۱۳ میلادی در آیفون وجود داشته و حالا به اپل واچ افزوده شده است. در ادامه این مطلب با دیجیاتو  همراه باشید تا بیشتر در رابطه با این قابلیت بدانید.

Activation Lock نوعی امکان ضد سرقت است که از جذابیت گجت های مسروقه برای سارقین می کاهد.  اگر فردی قصد دزدیدن ساعت هوشمندتان و پاکسازی اطلاعات موجود در آن را داشته باشد (عملی که تنها با چند اشاره قابل انجام است)، این قابلیت امکان فعال سازی مجدد دستگاه را بدون وارد کردن Apple ID و پسوردی که در ابتدا برای تنظیم ساعت مورد استفاده قرار گرفته بود را به سارق نخواهد داد.

شاید سارقین حتی با وجود اطلاع از این قابلیت نیز، از نیت شوم خود منصرف نشوند و حتی تصمیم بگیرند که ساعت شما را برای فروش قطعاتش به سرقت ببرند یا اینکه کارایی این قابلیت همچون «Find my iPhone» نباشد، اما افزودن این امکان می تواند شروع خوبی باشد.

ماه گذشته سایت ۹to5Mac گزارشی را منتشر کرد و در آن نشان داد که پاکسازی اطلاعات در تنظیمات، داده ها و گذرواژه از روی یک اپل واچ تا چه اندازه می تواند ساده باشد و این مساله نگرانی بسیاری از کاربران را به دنبال داشت.

در این گزارش آمده بود که پس از پاکسازی اطلاعات ذکر شده، هر فردی می تواند ساعت مذکور را با هر آیفون جدیدی پِر کند.

اما اهالی کوپرتینو در راهنمای کاربری ساعت هوشمند خود یادآور شده بودند که این امکان برای مواقعی در نظر گرفته شده که گذرواژه خود را به یاد نمی آورید و می خواهید اپل واچ را بازیابی کنید.

با این همه، از دید بسیاری این قابلیت بیشتر کار را برای سارقین آسان کرد و مزیت دیگری ندارد. گفتنی است که فعالسازی Activation Lock کاملا به اختیار کاربران بستگی دارد و به صورت پیش فرض صورت نمی گیرد.

در پایان باید یادآور شویم که نسخه بتای watchOS 2 ویژه توسعه دهندگان نیز از روز گذشته ارائه گردید و نسخه نهایی نیز پایین امسال منتشر می گردد.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟