اولین تلفن هوشمند با نمایشگر 4K را ZTE می سازد [شایعه]

اولین تلفن هوشمند با نمایشگر 4K را ZTE می سازد [شایعه]

اگر آخرین شایعات رسیده از چین حقیقت داشته باشند، می توان گفت اولین تلفن هوشمند مجهز به نمایشگر ۴K توسط ZTE به بازار عرضه خواهد شد. بر اساس این شایعات دستگاه فوق که Star 3 نام دارد به نمایشگری ۵.۵ اینچی با رزولوشن ۲۱۶۰ در ۳۸۴۰ پیکسل مجهز است که چگالی آن نیز به ۸۰۶ پیکسل در اینچ می رسد، هرچند هنوز نمی توان در مورد هیچکدام از این جزئیات با قطعیت سخن گفت.

گفته می شود ZTE با استفاده از پنل های TFT ساخت شرکت چینی BOE موفق شده چنین امری را میسر نماید. این پنل ها با ساختار کریستالی ویژه خود علاوه بر کاهش مصرف انرژی و افزایش دوام نمایشگر، حاشیه های دستگاه را نیز تنها به ۰.۵۵ میلی متر کاهش خواهند داد.

در ادامه برای مشاهده رندر های این تلفن هوشمند با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از این هم در مورد رونمایی نمایشگرهای ۴K موبایل توسط شارپ خبر داده بودیم که آنها نیز همانند مورد فوق از سایز ۵.۵ اینچی و چگالی ۸۰۶ بهره مند بودند، اما این شرکت اعلام کرده بود چنین نمایشگرهایی تا پیش از سال ۲۰۱۶ برای تولید در سطح تجاری آماده نخواهند شد.

برخی تحقیقات میدانی که پیش از این انجام شده مشخص کرده است که تشخیص تفاوت کیفیت بین Full HD و QHD در نمایشگرهای موبایل، برای اکثر کاربران عادی بسیار مشکل است. در نتیجه می توان گفت بکار گرفتن نمایشگرهای ۴K نیز نخواهد توانست تفاوت معناداری در بهبود تجربه کاربری تلفن های هوشمند ایجاد نماید، اما برای قضاوت دقیق تر در این مورد باید تا ارائه اولین موبایل با صفحه نمایش ۴K صبر کنیم، خواه چنین امری به دست ZTE اتفاق افتد یا غول های بزرگتر این صنعت.

در پایان می توانید رندر های منتشر شده از ZTE Star 3 را مشاهده نمایید که در آنها حاشیه های بسیار کم نمایشگر و دوربین دوگانه پشتی دستگاه مشخص هستند.

Alleged-leaked-renders-of-the-ZTE-Star-3 (2)

Alleged-leaked-renders-of-the-ZTE-Star-3 (3)

Alleged-leaked-renders-of-the-ZTE-Star-3 (1)

Alleged-leaked-renders-of-the-ZTE-Star-3

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato