عملکرد ترکپد فورس تاچ در OS X El Capitan قابلیت شخصی سازی دارد

ترکپد مک بوک پروی ۲۰۱۵ و همچنین مک بوک جدید و ۱۲ اینچی اپل از قابلیتی بسیار جالب و کاربردی به نام فورس تاچ برخوردار هستند. کافیست تا در هنگام تماشای یک ویدیو، انگشت خود را بر روی کلید FF فشار داده تا سرعت ۲X الی ۶۰X را با توجه به میزان فشار وارده، تجربه کنید.

در مرورگر سافاری نیز قابلیت فورس تاچ اکنون کاربردهایی دارد و با فشار دادن بیشتر روی ترک پد، دیکشنری مک فعال شده و می توانید معنای لغت را ببینید. (هرچند این قابلیت پیشتر نیز با قرار دادن ۳ انگشت روی ترکپد امکان پذیر بود.) اما خبر جدید اینکه اکنون اپل می گوید که توسعه دهندگان می توانند در نسخه ی جدید OS X به نام El Capitan، به شکل دلخواه از ویژگی فورس تاچ در ترکپد مک بوک های جدید بهره مند گشته و قابلیت های یکپارچه سازی دلخواه خود را در وب سایت هایشان پیاده سازی کنند.

توسعه دهندگان همچنین قادر هستند تا تعاملات را به شکل سفارشی شده و به دلخواه خود بسازند تا تجربه کاربری فورس تاچ در هر وب سایت متفاوت باشد. برای مثال خواهید توانست روی نام یک بازیکن، از فورس تاچ استفاده کنید تا همه مشخصات وی در صفحه کوچک دیگری برایتان باز شود، و یا در یک فروشگاه اینترنتی، از فورس تاچ روی یک آیتم بهره گیرید تا تصویری ۳۶۰ درجه از آن را ببینید.

سیستم عامل El Capitan هنوز در مرحله بتا قرار دارد و فعلا قابلیت سفارشی کردن تعاملات در وب سایت ها، صرفا برای مرورگر سافاری امکان پذیر است. باید تا پاییز و ارائه نسخه اصلی از El Capitan صبر کرد و دید که آیا اپل به توسعه دهندگان اجازه خواهد داد از ویژگی فورس تاچ در دیگر مرورگرها همانند کروم نیز بهره گیرند یا خیر.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟