توسعه پردازشگرهای گرافیکی سامسونگ هنوز به ۵ سال زمان نیاز دارد

آذر ماه سال گذشته بود که شنیده شده سامسونگ توسعه ی پردازشگرهای گرافیکی خانگی را به منظور استفاده در چیپست های اگزینوس خود در دستور کار قرار داده.

حتی در آن زمان ذکر گشت که کره ای ها برای رسیدن به این مقصود تلاش کرده اند برخی از مهندسین خبره ی کمپانی های سرشناس و با سابقه ای همچون انویدیا، AMD و اینتل را نیز به خدمت گیرند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

به ثمر نشستن توسعه ی این دسته از پردازنده ها سبب خواهد گشت سامسونگ از به کارگیری GPU هایی که حق امتیازشان متعلق به سایر کمپانی هاست بی نیاز شود؛ ناگفته نماند که غول تکنولوژی کره ای در حال حاضر متکی به چیپ های گرافیکی سری Mali از ARM است و در همین راستا حتی قرار دادی بلند مدت را نیز منعقد کرده.

در انتهای سال گذشته ی میلادی گمان می رفت سامسونگ تراشه های گرافیکی خود را تا اواسط ۲۰۱۵ نهایی سازی کرده و آماده ی تولید انبوه نماید، اما تا به امروز چنین اتفاقی رخ نداده و حالا هم شواهد نشان می دهند که انتظارت پیشین برآورده نخواهند شد.

در این رابطه امروز گزارشی از طریق رسانه های کره ای منتشر گردیده که به همین موضوع می پردازد و در آن به نقل از منابع صنعتی دخیل در توسعه ی چیپ های گرافیکی کمپانی مورد بحث ذکر شده که پروسه ای این توسعه هنوز نیازمند زمانی ۵ ساله است تا به سرانجام برسد.

گزارش مذکور می افزاید کره ای ها مبلغ قابل توجهی را صرف نموده و قرار دادی بلند مدت را با AMD به امضا رسانده اند تا بتوانند از پتنت ها و سایر موارد تحت حق امتیاز این شرکت بهره گیرند، ضمناً قرار داد یاد شده احتمالاً بازه ی ۵ ساله توسعه ی چیپ های گرافیکی سامسونگ را به صورت کامل پوشش خواهد داد.

برند ساکن کره جنوبی شاید فعلا ترجیح دهد کماکان از محصولات و تکنولوژی های گرافیکی ARM استفاده نماید تا بتواند کیفیت و کارایی مناسبی را به کاربران تولیداتش هدیه دهد و حتی محتمل است با آماده شدن اولین چیپ خود نیز کماکان تراشه های پیش تر اشاره شده را به خدمت گیرد زیرا نباید از خاطر برد اولین دستاورد ممکن است قدرت و کارایی دیگر محصولات بازار را نداشته باشد. ولی به یقین اهالی کمپانی کره ای می خواهند چیپست های اگزینوس در زمینه ی مورد بحث هم از دیگر نام های بزرگ بازار مستقل شوند.

سامسونگ هنوز گزارشی که در بالا به آن پرداختیم را رد یا تائید نکرده و برای مشخص شدن صحت آن ظاهراً باید قدری منتظر باقی بمانیم.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟