جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

گزارش دیجیاتو از مجمع عمومی عادی شرکت افرانت در سال ۹۴

شرکت افرانت به عنوان یکی از نام های شناخته شده در حوزه خدمات پهنای باند و دیتا سنتر، امروز مجمع عمومی عادی سالیانه خود را در هتل آزادی تهران برگزار کرد.

در این مراسم که با حضور سهامداران این شرکت همراه بود، دکتر فریدون قاسم زاده، به عنوان مدیرعامل شرکت به تشریح فعالیت های افرانت در سال ۹۳ پرداخت و در ادامه اهداف شرکت برای سال های آینده را عنوان کرد.

در ادامه با گزارش دیجیاتو از این مراسم همراه باشید.

دکتر قاسم زاده پیش از شروع سخنانش، ویدیویی را در رابطه با وضعیت کنونی افرانت به نمایش درآورد که در اینجا می توانید آن را مشاهده نمایید:

پس از این ویدیو، مدیرعامل افرانت عنوان کرد که در حال حاضر واحد پنهای باند، یکی از پر درآمدترین بخش های این شرکت به شمار می رود. افرانت در سال ۱۳۹۳ از این بخش ۲۹ میلیارد تومان درآمد به دست آورده که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۷۱ درصد افزایش داشته است.

دکتر قاسم زاده ضمن بیان آمار های فوق، در ادامه سخنان خود عنوان کرد که این شرکت قصد دارد پول به دست آمده از واحد پهنای باند را بر روی خدمات دیتاسنتر متمرکز نماید.

دکتر فریدون قاسم زاده مدیرعامل افرانت

خدمات دیتاسنتر در سال ۹۳ برای افرانت بالغ بر ۳.۶ میلیارد تومان درآمد در بر داشته است. به گفته مدیرعامل این شرکت، در صورت تحقق برنامه ریزی ها، این درآمد در سال های آتی افزایش چشم گیری پیدا خواهد کرد. شایان ذکر است که افرانت در نظر دارد در اواسط سال جاری، دیتاسنتر کلاؤد خود را به صورت رسمی راه اندازی نماید.

afranet-income-w600

از ۲۹ میلیارد درآمد افرانت در سال ۹۳، تنها ۱۲ درصد توسط بخش دیتاسنتر تامین شده است، که به گفته دکتر قاسم زاده در طول ۴ سال آینده این عدد قرار است به ۴۵ درصد افزایش یابد.

دکتر قاسم زاده در ادامه سخنان خود به تعدد مشتریان افرانت اشاره کرد و عنوان داشت که این موضوع یکی از نقاط قوت این شرکت به شمار می رود. افرانت در حال حاضر ۱۴ هزار مشتری دارد که پراکندگی آنها باعث می شود شرکت متکی به مجموعه ای خاص نباشد. در واقع اگر شرکتی تصمیم بگیرد همکاری خود را با افرانت قطع کند، این موضوع درآمد شرکت را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

وزارتخانه ها، شرکت های نفت و گاز، خودرو سازان و بانکها، بزرگترین مشتریان افرانت به شمار می روند.

وزارتخانه ها، شرکت های نفت و گاز، خودرو سازان و بانکها، بزرگترین مشتریان افرانت به شمار می روند.

دکتر قاسم زاده سپس به ثبت شرکت متبوعش به عنوان مجموعه دانش بنیان اشاره کرد و گفت: «عنوان دانش بنیان نباید تنها به شرکت هایی کوچک اعطا شود. امکاناتی که در اختیار مجموعه های دانش بنیان قرار می گیرد به شرکت های نوپا اجازه می دهد تا کسب و کار خود را گسترش دهند و به شرکت های بزرگ نیز این امکان را می دهد تا جهت جهانی شدن، گام بردارند.»

وی ادامه داد: «با مذاکرات انجام شده موفق شدیم نام افرانت را به عنوان مجموعه دانش بنیان صنعتی، به ثبت رسانیم. به چنین مجموعه هایی تسهیلات کامل داده نمی شود، اما امیدواریم بتوانیم با دریافت وامی ۱۰ میلیارد تومانی، بخش های جدیدی را در شرکت راه اندازی نماییم.»

چهل درصد از جمعیت ایران هم اکنون در بازه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال قرار دارند. در صورتی که از پتانسیل این جوانان استفاده درست شود، درامدزایی در کشور شتاب پیدا می کند. در غیر این صورت زمانی که این جمعیت به سالخوردگی برسد، هزینه نگهداری از آنان بحران خطرناکی را برای کشور به همراه می آورد.

چهل درصد از جمعیت ایران هم اکنون در بازه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال قرار دارند. در صورتی که از پتانسیل این جوانان استفاده درست شود، درامدزایی در کشور شتاب پیدا می کند. در غیر این صورت زمانی که این جمعیت به سالخوردگی برسد، هزینه نگهداری از آنان بحران خطرناکی را برای کشور به همراه می آورد.

دکتر قاسم زاده در نهایت با اشاره به پتانسیل بالای جوانان در داخل کشور و فراهم شدن زیرساخت های مناسب، عنوان کرد که افرانت قصد دارد طی سال های آینده، مجموعه شتاب دهنده و پارک فناوری خود را جهت حمایت از استارتاپ ها راه اندازی نماید.

مدیرعامل افرانت با اشاره به نقش مستقیم ICT در رشد ۲۰ درصدی تولید ناخالص داخلی دنیا طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳، عنوان کرد که حمایت از استارتاپ های IT در داخل ایران، یک ضرورت است که می تواند به پیشرفت کشور کمک شایانی نماید.

مطالب مرتبط

وعده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افزایش پهنای باند اینترنت داخلی

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه ی شخصی اش در شبکه ی اجتماعی ایسنتاگرام، از افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت داخلی به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه تا ۸ ماه آینده خبر داده است .وی تأکید کرده است: «بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، پهنای باند اینترنت بین الملل به ۴ هزار... ادامه مطلب

اقتصاد فناوری اطلاعات ایران و چشم انداز آن به نقل از معاون وزیر ارتباطات

به گزارش خبرگزاری فارس، مرتضی براری، معاون حقوقی امور دولت، مجلس و امور استان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی گفته است: «در سال ۲۰۱۲ سهم اقتصاد ICT در دنیا ۲۶۵۰ میلیارد یورو بوده است و در سال ۲۰۱۵ این رقم به ۳۵۰۰ میلیارد یورو رسید و پیش بینی می شود در... ادامه مطلب

با افتتاح اولین دیتاسنتر ابری خصوصی، سرور های تلگرام به ایران منتقل می شوند

اولین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی ایران که طی ۳ سال گذشته با استفاده از توان طراحی و پیمانکاری داخلی با ظرفیت ۲۰ هزار سرور مجازی و با سرمایه‌ گذاری ۴۰ میلیارد تومانی در فضایی به وسعت ۱۵۰۰ متر مربع در شرکت افرانت احداث شده امروز توسط وزیر ارتباطات رسماً افتتاح شده است.وزیر ارتباطات پیش از... ادامه مطلب

«اینترنت نامحدود»، بدرود

اگر اخبار مرتبط با تغییرات تعرفه ی تلفن ثابت و اینترنت را در روزهای اخیر دنبال کرده باشید، به یاد خواهید آورد که چند روز پیش نایب رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای استان از برنامه ی اصلاح تعرفه ی اینترنت نامحدود و تعیین سقف مصرف برای آن خبر داده بود. حالا موضوع بار... ادامه مطلب

دیتاسنتر تلكوكلاد افرانت توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

برقراری کامل شبکه ملی اطلاعات در کشور که یکی از بزرگ ترین اقدامات زیرساختی در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود، مستلزم مراکز بزرگ و به روز برای ذخیره سازی داده است. در همین راستا، شرکت افرانت خبر زیر را در مورد افتتاح دیتاسنتر تلکوکلاد به دست ما رسانده که از شما دعوت می کنیم در... ادامه مطلب

مخابرات ؛ از خدمات جدید تا درآمد ADSL

معاون مخابرات استان تهران از طرح های جدید این شرکت برای ارائه به مشترکان تلفن ثابت و میزان درآمد از خطوط ADSL خبر داد. طرح های اعلام شده، تخفیف در تعرفه مکالمات را برای کاربران در بر خواهد داشت.به گفته محمد رضا بیدخام، دو بسته 10 و 20 هزار تومانی با نام مکالمه اقتصادی (Eco... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x