گزارش دیجیاتو از مجمع عمومی عادی شرکت افرانت در سال ۹۴

شرکت افرانت به عنوان یکی از نام های شناخته شده در حوزه خدمات پهنای باند و دیتا سنتر، امروز مجمع عمومی عادی سالیانه خود را در هتل آزادی تهران برگزار کرد.

در این مراسم که با حضور سهامداران این شرکت همراه بود، دکتر فریدون قاسم زاده، به عنوان مدیرعامل شرکت به تشریح فعالیت های افرانت در سال ۹۳ پرداخت و در ادامه اهداف شرکت برای سال های آینده را عنوان کرد.

در ادامه با گزارش دیجیاتو از این مراسم همراه باشید.

دکتر قاسم زاده پیش از شروع سخنانش، ویدیویی را در رابطه با وضعیت کنونی افرانت به نمایش درآورد که در اینجا می توانید آن را مشاهده نمایید:

پس از این ویدیو، مدیرعامل افرانت عنوان کرد که در حال حاضر واحد پنهای باند، یکی از پر درآمدترین بخش های این شرکت به شمار می رود. افرانت در سال ۱۳۹۳ از این بخش ۲۹ میلیارد تومان درآمد به دست آورده که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۷۱ درصد افزایش داشته است.

دکتر قاسم زاده ضمن بیان آمار های فوق، در ادامه سخنان خود عنوان کرد که این شرکت قصد دارد پول به دست آمده از واحد پهنای باند را بر روی خدمات دیتاسنتر متمرکز نماید.

دکتر فریدون قاسم زاده مدیرعامل افرانت

خدمات دیتاسنتر در سال ۹۳ برای افرانت بالغ بر ۳.۶ میلیارد تومان درآمد در بر داشته است. به گفته مدیرعامل این شرکت، در صورت تحقق برنامه ریزی ها، این درآمد در سال های آتی افزایش چشم گیری پیدا خواهد کرد. شایان ذکر است که افرانت در نظر دارد در اواسط سال جاری، دیتاسنتر کلاؤد خود را به صورت رسمی راه اندازی نماید.

afranet-income-w600

از ۲۹ میلیارد درآمد افرانت در سال ۹۳، تنها ۱۲ درصد توسط بخش دیتاسنتر تامین شده است، که به گفته دکتر قاسم زاده در طول ۴ سال آینده این عدد قرار است به ۴۵ درصد افزایش یابد.

دکتر قاسم زاده در ادامه سخنان خود به تعدد مشتریان افرانت اشاره کرد و عنوان داشت که این موضوع یکی از نقاط قوت این شرکت به شمار می رود. افرانت در حال حاضر ۱۴ هزار مشتری دارد که پراکندگی آنها باعث می شود شرکت متکی به مجموعه ای خاص نباشد. در واقع اگر شرکتی تصمیم بگیرد همکاری خود را با افرانت قطع کند، این موضوع درآمد شرکت را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

وزارتخانه ها، شرکت های نفت و گاز، خودرو سازان و بانکها، بزرگترین مشتریان افرانت به شمار می روند.

وزارتخانه ها، شرکت های نفت و گاز، خودرو سازان و بانکها، بزرگترین مشتریان افرانت به شمار می روند.

دکتر قاسم زاده سپس به ثبت شرکت متبوعش به عنوان مجموعه دانش بنیان اشاره کرد و گفت: «عنوان دانش بنیان نباید تنها به شرکت هایی کوچک اعطا شود. امکاناتی که در اختیار مجموعه های دانش بنیان قرار می گیرد به شرکت های نوپا اجازه می دهد تا کسب و کار خود را گسترش دهند و به شرکت های بزرگ نیز این امکان را می دهد تا جهت جهانی شدن، گام بردارند.»

وی ادامه داد: «با مذاکرات انجام شده موفق شدیم نام افرانت را به عنوان مجموعه دانش بنیان صنعتی، به ثبت رسانیم. به چنین مجموعه هایی تسهیلات کامل داده نمی شود، اما امیدواریم بتوانیم با دریافت وامی ۱۰ میلیارد تومانی، بخش های جدیدی را در شرکت راه اندازی نماییم.»

چهل درصد از جمعیت ایران هم اکنون در بازه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال قرار دارند. در صورتی که از پتانسیل این جوانان استفاده درست شود، درامدزایی در کشور شتاب پیدا می کند. در غیر این صورت زمانی که این جمعیت به سالخوردگی برسد، هزینه نگهداری از آنان بحران خطرناکی را برای کشور به همراه می آورد.

چهل درصد از جمعیت ایران هم اکنون در بازه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال قرار دارند. در صورتی که از پتانسیل این جوانان استفاده درست شود، درامدزایی در کشور شتاب پیدا می کند. در غیر این صورت زمانی که این جمعیت به سالخوردگی برسد، هزینه نگهداری از آنان بحران خطرناکی را برای کشور به همراه می آورد.

دکتر قاسم زاده در نهایت با اشاره به پتانسیل بالای جوانان در داخل کشور و فراهم شدن زیرساخت های مناسب، عنوان کرد که افرانت قصد دارد طی سال های آینده، مجموعه شتاب دهنده و پارک فناوری خود را جهت حمایت از استارتاپ ها راه اندازی نماید.

مدیرعامل افرانت با اشاره به نقش مستقیم ICT در رشد ۲۰ درصدی تولید ناخالص داخلی دنیا طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳، عنوان کرد که حمایت از استارتاپ های IT در داخل ایران، یک ضرورت است که می تواند به پیشرفت کشور کمک شایانی نماید.

مطالب مرتبط

وزیر ارتباطات: انتقال کاربران اینترنت خانگی از شبکه ADSL به VDSL ادامه دارد

وزیر ارتباطات در پستی اینستاگرامی خبر از اتصال اینترنت کاربران خانگی به شبکه VDSL داد و بار دیگر تاکید کرد که با تحقق این موضوع، سرعت اینترنت خانگی کاربران ۴ برابر افزایش خواهد داشت. به گفته جهرمی پروسه انتقال به VDSL که پیش‌تر وعده آن داده شده بود با جدیت ادامه دارد و به زودی... ادامه مطلب

متوسط سرعت اینترنت ثابت در ایران: ۸.۵ مگابیت بر ثانیه

«محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات اعلام کرد که سامانه «نت سنج پلاس» در روزهای اخیر و پس از معرفی رسمی، میزبان ۱۴۵ هزار تست مردمی بوده است. به گفته او بررسی‌ همین تست‌ها نشان می‌دهد که میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران قابل قبول، و میانگین سرعت اینترنت ثابت غیر قابل قبول است.وزیر ارتباطات امروز... ادامه مطلب

معاون وزیر ارتباطات: نت سنج پلاس باعث رقابت بین ارائه‌دهندگان اینترنت خواهد شد

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد سامانه نت سنج پلاس باعث رقابت اپراتورها و سرویس‌دهندگان اینترنت می‌شود و کیفیت اینترنت را بهبود می‌بخشد.«حسین فلاح جوشقانی» امروز (شنبه ۲۶ بهمن) در نشست خبری «راه‌اندازی سامانه نت سنج پلاس و قابلیت‌های آن» با ذکر این نکته که در مدت راه‌اندازی چند روزه‌ی نت سنج... ادامه مطلب

سامانه نت سنج پلاس برای سنجش کیفیت اینترنت و ثبت شکایات مردمی راه اندازی شد

شب گذشته وزیر ارتباطات در لایو اینستاگرامی صفحه شخصی خود از راه اندازی سامانه ای به نام نت سنج پلاس برای مشاهده پوشش اینترنت در محله های مختلف ایران و ثبت شکایات از عملکرد اپراتورها خبر داد.آذری جهرمی صحبت های خود را با اشاره به گلایه کاربران از وضعیت پوشش دهی اینترنت و سرعت کم... ادامه مطلب

علت علاقه شرکت های بزرگ به دیتاسنترهای نروژ چیست؟

در چند سال اخیر کسب و کار دیتاسنتر در نروژ روزهای پر مشغله ای را پشت سر گذاشته و شرکت های مختلفی از جمله مایکروسافت و گوگل به انتقال دیتاسنترهای خود به این کشور سردسیر علاقه نشان داده اند. اما علت تمایل شرکت ها به انتقال دیتاسنترهای خود به این کشور نوردیک چیست؟چندین شرکت بزرگ... ادامه مطلب

وزیر ارتباطات: بازنگری در پهنای باند فرکانسی اپراتورها در دست اقدام است

«محمدجواد آذری جهرمی» امشب (۳ مهر) به شکل زنده از طریق اینستاگرام توضیحاتی را در رابطه با علت کاهش کیفیت اینترنت، به خصوص اینترنت اپراتورهای موبایل مطرح کرد اما مهم‌ترین خبری که وزیر ارتباطات آن را اعلام کرد، این بود که پهنای باند فرکانسی اپراتورهای موبایل نباید یکسان باشد؛ چراکه «اپراتوری» که تعداد کاربران کمتری... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟