آمازون هوش مصنوعی را برای نمایش بهترین نقدهای محصولات به خدمت می گیرد

بگذارید صادق باشیم، اکثر نقدها و نظرهایی که در سایت های خرید ثبت می شوند به هیچ وجه سودمند نیستند، بسیاری از آنها، واکنش های یک روزه همراه با هیجانی هستند که کاربر نسبت به خرید از خود نشان داده و مابقی هم فاقد اطلاعات جامع و کارامدند و برخی هم متاسفانه کاملا مصنوعی هستند و در اغلب موارد از سوی کارکنان خود شرکت های تولید کننده نوشته می شوند.

اما آمازون فکر می کند که می داند چطور باید این مساله را حل کند و بهترین نقدها را از بدترین آنها غربال نماید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این غول خرید اینترنتی اخیرا نوعی سیستم یادگیری ماشینی را راه اندازه کرده که درک می کند کدام نقدها می توانند مفیدتر باشند و در نتیجه آنها را در راس قرار می دهد.

این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی، معمولا نقدهایی را ترجیح می دهد که به تازگی نوشته شده اند، رای های مثبت بالایی دریافت کرده اند و یا از سوی کاربران تایید شده ارائه گردیده اند.

آماوزن امید دارد با این کار، نظراتی را در اختیار کاربرانش قرار دهد که ارزشمندتر هستند و در کنار این مساله بتواند ایرادات یک محصول را هم معرفی کرده و آنها را برای خرید بهتر راهنمایی نماید.

این تکنولوژی برگرفته از هوش مصنوعی در حال حاضر صرفا در ایالات متحده آمریکا فعال است و استفاده کنندگان دیگر کشورهای دنیا کمی دیرتر می توانند تفاوت را در نقدهای به نمایش در آمده در سایت مذکور احساس کنند.

علاوه بر این، مشخص نیست که این سیستم در عمل تا چه اندازه خوب کار می کند، برای مثال همین سیستم انتخاب بر اساس تعداد رای های مثبت می تواند دردسر ساز باشد و چه بسا نظری که تنها یک ستاره دریافت کرده، فکر شده تر باشد.

نگرانی دیگری که وجود دارد هم این است که این رویکرد الگوریتمی به واسطه نقدهای خنده داری که این روزها به جزء اصلی آمازون بدل شده اند به اشتباه بیافتد و مواردی که به هیچ وجه ارزش محتویی ندارند را به کاربر توصیه کند.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟