آیا آیفون های بعدی دارای دکمه هوم مجازی خواهند بود؟

آیا آیفون های بعدی دارای دکمه هوم مجازی خواهند بود؟

آیا آیفون های بعدی دارای دکمه هوم مجازی خواهند بود؟

مدت هاست که گفته می شود آینده نمایشگرها با پیشرفت های قابل توجهی همراه خواهد بود و برای نمونه پیش بینی شده که اسکنر اثر انگشت در داخل آنها تعبیه گردد. حالا گزارشی تازه از DigiTimes منتشر شده که نشان می دهد این همان ایده ایست که اپل در سر دارد.

براساس اعلام منابع فعال در صنعت طراحی IC تایوان، این غول فناوری مستقر در کالیفرنیا مشغول کار روی نوعی راهکار TDDI (یکپارچه سازی درایور نمایشگر و قابلیت تاچ) است که می تواند در نهایت به حذف دکمه فیزیکی هوم که در واقع امضای آیفون به شمار می رود بیانجامد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به این ترتیب انتظار می رود که خود نمایشگر رهگیری منوها و انجام وظایف امنیتی را بر عهده بگیرد. روشن است که فعلا امکان تایید هیچیک از این خبرها وجود ندارد و بهتر است که اندکی با دیده تردید به آنها نگریست.

اما این را هم نباید فراموش کرد که عملیاتی شدن این ایده از سوی اپل چندان هم دور از ذهن نخواهد بود چراکه این شرکت هم اکنون CPUهای مختص به خود را طراحی می کند.

بسیاری باور دارند که در نظر گرفتن یک دکمه مجازی هوم برای اپل که یکی از پر سودترین شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی به شمار می رود، کاری عقلانی به حساب می آید.

در هر صورت، چنین تغییری می تواند از نظر صرفه جویی در فضا بسیار سودمند واقع شود. در صورتی که هیچگونه دکمه فیزیکی روی بدنه دستگاه وجود نداشته باشد، محصول نهایی حاشیه کمتری خواهد داشت و در نتیجه بدون نیاز به افزایش ابعاد کلی دستگاه می توان نمایشگر بزرگ تری را برای آن در نظر گرفت.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل