دانشمندان پرینتری سه بعدی ساخته اند که اشیائی کوچکتر از گلبول قرمز را پرینت می کند

دانشمندان پرینتری سه بعدی ساخته اند که اشیائی کوچکتر از گلبول قرمز را پرینت می کند

وقتی که بحث تکنولوژی مطرح می شود، به نظر می رسد که اندازه و سایزهای بزرگ تحسین برانگیزتر باشند، در حالی که وقتی وارد جزئیات می شویم می بینیم تراشه ها و ساختارهای خیلی کوچک و ریز هستند که این تغییرات را به زندگی ما آورده اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

محققین دانشگاه اولسان، واحد علوم و تکنولوژی، دستگاهی ساخته اند که می تواند اشیاء سه بعدی را در ابعاد بسیار کوچک پرینت کند، اشیایی که در حدود ۰.۰۰۱ میلی متر هستند. برای اینکه بهتر متوجه شوید برای شما گلبول های قرمز را مثال می زنیم. گلبول های قرمز خون در انسان بین ۰.۰۰۶ تا ۰.۰۰۸ ضخامت دارند. بنابراین پرینتر ساخته شده را می توان واقعا پرینتری میکروسکوپی دانست.

البته بعید نیست که ماده مورد استفاده در این پرینتر، مانند پرینترهای عادی نباشد که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد. برای پرینت شدن اجزای ریزتر، نیاز به تجهیزات خاص و ماده ای مخصوص است.

یکی از مشکلات معمول پرینترهای امروزی، عدم کیفیت بالای چاپ است. به این معنی که اجسام لطافت کامل ندارند و قسمت های خمیده به صورت دندانه دار پرینت می شود. اما امید می رود با این تکنولوژی که اجازه می دهد در حد ۰.۰۰۱ میلی متر ظرافت داشته باشیم، اجزای لطیف تری را به وجود آورد.

پارک جانگ اونگ، سرپرست این پروژه تحقیقاتی معتقد است که تکنولوژی های جدیدشان می تواند کمک شایانی به پرینترهای سه بعدی کند. بزرگ تر همیشه بهتر نیست، مخصوصا زمانی که در مورد پرینترهای سه بعدی صحبت می کنیم.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato