شارژرهای بی سیم Qi به زودی از تکنولوژی شارژ سریع پشتیبانی به عمل می آورند

شارژ بی سیم به یقین قابلیتی مفید و کاربردی محسوب می شود. خصوصاً که این روزها شاهد ارائه ی راهکارهایی برای پیاده سازی این قابلیت در مبلمان و میزهای مختلف هستیم و گفته می شود در آینده ای نزدیک بسیاری از کافی شاپ ها، رستوران ها و... به مشتریان خود این امکان را می دهند تا تلفن های هوشمند شان را به شکل وایرلس شارژ کنند.

در این میان تکنولوژی مورد بحث دارای یک خلا واضح است، آنهم اینکه شارژ کردن موبایل ها بدین شکل در قیاس با راه حلی مانند "Quick Charge" یا همان شارژ سریع که در اکثر پرچمداران امروزی نیز وجود دارد به مراتب کند تر پیش می رود.

البته مسئله مذکور قرار است به زودی حداقل برای آن دسته از موبایل هایی که از فناوری شارژ Qi پشتیبانی می کنند برطرف گردد. در همین راستا "کنسرسیوم انرژی بی سیم" موسوم به WPC اعلام نموده شارژرهای جدید Qi بر طبق استاندارد جدید پیاده سازی شده قادر خواهند بود تا ۱۵ وات انرژی را به باتری اسمارت فون ها انتقال دهند.

در نتیجه ی این تحول باید بگوییم که در آینده ای نه چندان دور موبایل شما می تواند ظرف ۳۰ دقیقه به شکل وایرلس ۶۰ درصد از ظرفیت باتری خودش را پر نماید.

WPC ضمناً اعلام نموده شارژرهای جدید از تلفن هایی که پیش تر به بازار عرضه شده اند نیز پشتیبانی به عمل می آورند. راهکار فوق الذکر فعلا تنها در اختیار اعضای کنسرسیوم مورد بحث قرار دارد و گفته می شود احتمالاً در اواسط سال آینده میلادی شاهد عرضه ی آن به شکل محصولاتی تجاری به بازار خواهیم بود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟