آیفون 6S با ظاهری شبیه به آیفون 6 و تغییرات داخلی اندک، پاییز امسال از راه می رسد

اپل خود را آماده می کند تا در پاییز ۲۰۱۵ نسخه «S» از آیفون را معرفی نماید. این مدل از نظر طراحی و ظاهر کامل شبیه به آیفون ۶ و آیفون ۶ Plus خواهد بود و تنها از نظر امکانات داخلی اش تغییر می کند.

چندی پیش گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه آیفون ۶s در پاییز امسال و همراه با نمایشگر بهره مند از فناوری فورس تاچ یا همان حساس به فشار معرفی می شود و حالا یکی از منابع آگاه نزدیک به زنجیره تامین قطعات اپل اطلاعات تازه ای را در رابطه با این محصول و تصاویری از محفظه خارجی و بدنه فلزی آن منتشر کرده که در ادامه به آنها می پردازیم.

با دیجیاتو همراه باشید.

شباهت طراحی به آیفون ۶ فعلی با همان ضخامت و عرض

9to5mac_6s27

همانطور که انتظار می رفت این تصاویر نشان می دهند که قسمت پشت بدنه نسل بعدی آیفون شباهت زیادی به مدل فعلی دارد و از این لحاظ تشابه میان آیفون ۵ و آیفون ۵S رادر ذهن تداعی می کنند.

تصاویر لو رفته هیچگونه تغییر قابل توجه را در بدنه این محصول نسبت به مدل پیشینش نشان نمی دهند و حتی رنگ دستگاه نیز همان است، با این همه احتمال آنکه نسخه نهایی ارائه شونده از سوی کمپانی سازنده با تغییراتی همراه باشد چندان هم دور از ذهن نیست.

تغییر خاصی در موقعیت قرار گیری و اندازه منافذ موجود روی بدنه این دستگاه به چشم نمی خورد و منبع خبر نیز اعلام کرده هرگونه تفاوت احتمالی در ضخامت یا عرض این دستگاه بیش از اندازه کوچک خواهد بود که کسی بتواند متوجه آن شود اما این مساله احتمال آنکه با یک موبایل ۵.۵ اینچی روبرو شویم را به کلی منتفی نخواهد کرد.

۲- تفاوت در ساختار داخلی

9to5mac_6s19

 

علیرغم آنکه بدنه این دستگاه شبیه به آیفون ۶ به نظر می رسد، تغییرات کوچک متعددی در داخل آن رخ داده که به خصوص در منطقه قرار گیری logic board و قطعات دیگر آن مشاهده می شود و اطلاعات منتشر شده در این رابطه کاملا با آنچه پیشتر شنیده شده بود همخوانی دارد.

۳- خبری از دوربین با لنز دوگانه نیست

9to5mac_6s26

با در نظر داشتن تصاویر منتشر شده از قشر پشتی این دستگاه و وجود منافذ مشابهی که برای قرارگیری دوربین، میکروفون و فلاش LED روی آن کار گذاشته شده، شایعه وجود یک سیستم دوربین با لنز دوگانه در آیفون ۶S به کلی باطل خواهد شد.

اما این بدان معنا نخواهد بود که دوربین آیفون جدید هیگونه تغییری نخواهد کرد، بلکه صرفا حاکی از آن است که خبری از لنز دوگانه در دوربین این دستگاه نخواهد بود.

۴- خطوط افقی مربوط به آنتن همچنان سرجایشان هستند

چندی پیش جزئیات مربوط به پتنتی منتشر شد که نشان می داد اپل به تکنیکی برای پنهان نمودن خطوط آنتن در قسمت پشت آیفون دست یافته است و چون تغییری در طراحی و ظاهر قاب این محصول رخ نداده، پیش بینی می شود که آن خطوط همچنان در سری ۶ آیفون وجود داشته باشند.

با این همه ممکن است به زودی خبرهای خوبی در رابطه با عملکرد آنتن NFC به گوشمان برسد که در زمان مناسب به آن پرداخته می شود.

۵- پورت ها، اسپیکرها و میکروفون ها

طراحی قسمت تحتانی آیفون ۶S به خاطر تعداد منافذ اسپیکر و موقعیت قرارگیری فیش هدفون، میکروفون و پورت Lightning، دقیقا مشابه مدل پیشینش است و این می تواند خبر خوبی برای تولید کنندگان قاب و لوازم جانبی باشد تا دیگر نگران باز طراحی محصولات خود برای آیفون ۶S نباشند.

9to5mac_6s17

9to5mac_6s18

9to5mac_6s19

9to5mac_6s20

9to5mac_6s21

9to5mac_6s22

9to5mac_6s23

9to5mac_6s24

9to5mac_6s25

9to5mac_6s26

ویجیاتو

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟