پروژه مرموز خودروی اپل، باعث ایجاد مشکلات داخلی در این کمپانی شده است

پروژه مرموز خودروی اپل، باعث ایجاد مشکلات داخلی در این کمپانی شده است

در ماه ژانویه وال استریت ژورنال خبر داد که اپل، قصد ساخت یک خودرو الکتریکی را داشته و تیم کوک برای تحقیق این امر، تیمی متشکل از ۱۰۰۰ نفر را گرد هم آورده تا در نهایت، قادر گردد تبدیل به یک رقیب قدر برای کمپانی تسلا شود.

اکنون خبر می رسد که این شرکت، برای سرعت بخشیدن به این پروسه از مهندسان سایر بخش های خود نیز بهره برده و آنها را در تیم توسعه خودرو قرار داده، اما به تازگی همین امر تا حدی به سایر بخش ها فشار وارد نموده که باعث گشته مدیران ارشد قسمت های مختلف، نگرانی خود را از همین موضوع عنوان کنند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وب سایت The Register در همین رابطه می گوید: «بر اساس گزارش افراد نزدیک به اپل، این شرکت به حدی مهندسان مشغول در بخش های مختلف را در قسمت خودروی خود به کار گرفته که همین موضوع باعث گشته تا مدیران سایر بخش ها، نگرانی خود را از کمبود نیروی فنی در بخش خود اظهار نمایند.»

منبع یاد شده اذعان دارد که می توان نتیجه گرفت برنامه های اپل برای بخش خودروی خود به حدی بلندپروازانه هستند که اکنون سایر قسمت ها با کمبود نیروی فنی و مهندسین مواجه شده اند.

پیشتر در خصوص اشخاصی که اپل برای مدیریت این پروژه در نظر گرفته شده بودند، برایتان نوشته ایم؛ برای مثال Marc Newson. حال به نظر می رسد تیم مدیریتی این بخش، از قبل نیز تکمیل تر شده که البته این موضوع نیز به هیچ عنوان باعث تعجب نیست، صرفا قطعیت ساخته شدن یک خودرو از سوی شرکت مورد بحث را بیشتر می کند.

باید دید در آینده چه اخباری در زمینه ساخته شدن خودروی مرموز از سوی اپل به گوش خواهد رسید؛ مدتی قبل نیز بلومبرگ گفته بود که اتومبیل الکتریکی این کمپانی تا سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می شود، اتفاقی که البته حال بیشتر تحلیلگران باور دارند در این چهارچوب زمانی روی نخواهد نداده و به سال های بعدی کشیده خواهد شد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato