همه چیز درباره آیفون 13
ایستگاه بین المللی فضایی پس از ماه ها، محموله ای جدید دریافت کرد

ایستگاه بین المللی فضایی پس از ماه ها، محموله ای جدید دریافت کرد

بر اساس گزارش ناسا، امروز پس از ماه ها،‌ ایستگاه بین المللی فضایی موفق به دریافت باری متشکل از مواد مورد نیاز خود شد. آنگونه که ناسا اذعان دارد، فضاپیمای روسی Progress 60 در ساعت ۳:۱۱ دقیقه صبح به وقت محلی، موفق گشته تا به ایستگاه فضایی متصل گردیده و محموله ای ۳ تنی را تحویل دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در این محموله ی ۳ تنی، ۸۸۰ کیلوگرم سوخت مورد نیاز، ۴۸ کیلوگرم اکسیژن، ۴۲۰ کیلوگرم آب آشامیدنی بوده و از طرفی این بار، شامل ۱۴۲۱ کیلوگرم قطعات یدکی، مواد خوراکی و البته وسائل مورد نیاز آزمایشگاهی بوده است.

فضاپیمای یاد شده در ساعات اولیه روز دوم جولای، سوار بر یک موشک سایوز به سوی فضا پرتاب شد. لازم به ذکر است که دو تلاش قبلی برای رساندن تدارکات مورد نیاز ساکنان این ایستگاه، با شکست رو به رو شده بود. در روز های گذشته، موشکل فالکون ۹ از اسپیس اکس که در ابتدا قصد داشت به ایستگاه بین المللی رفته و محموله خود را تحویل دهد و سپس به سلامت به زمین بازگردد، صرفا دقایقی پس از پرتاب، با انفجار رو به رو شد و در مجموع همین امر، باعث نابودی بیش از ۲۲۶۷ کیلوگرم محموله مورد نیاز ایستگاه فضایی بین المللی شد.

پیش از آن نیز در ماه آوریل، یکی دیگر از فضاپیماهای روسی Progress، پیش از اتصال با ایستگاه فضایی، ارتباط خود را با زمین از دست داد.

اگرچه دو تلاش پیشین برای رساندن محموله های مورد نیاز به فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی با شکست رو به رو شده اما ناسا می گوید که به هیچ عنوان جای نگرانی نبوده و این افراد را تا ماه اکتبر، هیچ خطری تهدید نمی کرد. در هر حال فضانورد ناسا به نام Scott Kelly که به تازگی ۱۰۰ روز در این ایستگاه حضور داشته و قرار است برای مدت یک سال در آن مکان باقی بماند، به نظر از رسیدن محموله جدید بسیار خوشحال می رسد.

Screen Shot 1394-04-15 at 10.02.05-w600

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato